Connect with us

Festival

18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Ertelendi

Published

on


organizatörlerinden gelen açıklamayla birlikte festival Koronavirüs nedeniyle ertelenmiştir.

Institut français’de 18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 22 Mart’a kadar sürecek.

Instıtut français’de 22 Mart’tan sonra Küçükçekmece’de Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’ne gidecek, ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sinebüs’ü ile İstanbul’un 6 köyünü gezecek.

 

  1. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 16 Mart’ta Başlıyor !

Festival bu yıl 18. yaşını kutluyor. 47 filmin gösterileceği festivalde söyleşiler, paneller ve atölyelerle, 7 şehirde Hak Odaklı Sinema perdede!
elazığ escort

 

Institut français’de Feminist Bellek bölümünde sinema tarihinin ilk kurmaca filmini yapan yönetmen-yapımcı Alice Guy-Blaché filmlerinin yanı sıra, Anlatılmamış Hikâyesi belgeseli gösterilecek. Hak Odaklı Sinema ve Sinemanın Sanatkârları panelleri, Kuzey Afrika ve Türkiye’de Kadınların Sineması Konferansı, Hikâye Anlatıcılığı Atölyesi, yönetmenlerle buluşmalar ve söyleşiler de festival programında.

Yeryüzünün dört bir yanından filmlerin buluştuğu Kadınların Sineması bölümünde yer alan “Cevher”, “Kendi Işığındaki Kadın”, “Fakir”, “Leonie”, “Oyuncu ve Casus”, “Porselen”, “Britt-Marie Buradaydı”, “Delphine ve Carole”, “Duygular Dile Geldi” ile “Sana Dair Nefret Ettiğim Her Şeyi Seviyorum” filmleri izleyicilerle buluşacak. “Cevher ve Kendi Işığındaki Kadın”ın yönetmeni Sinai Sganzeria ile “Fakir” filminin yönetmeni Helena Ignez, festivale konuk olacak.

Filmi Takip bölümünde ise Pelin Esmer’in 2005 yılında ilk oyunlarını çıkaran Arslanköylü kadınları izlediği “Oyun” belgeseli, yine Arslanköylü kadınların 14 yıl sonraki oyunlarını izleyen “Kraliçe Lear” gösterilecek. Cinsiyetler bölümünde ise bu yıl da Dorris Dörrie’nin “Kiraz Çiçekleri ve Şeytanlar” filmi de Türkiye’de izleyiciyle buluşacak.

Festival boyunca tüm gösterimler ve etkinlikler ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

Festival programı için: http://filmmor.org/18filmmorprogram/


Sitemizdeki diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.