Connect with us

Müzik

Akustikhane Across Serisinin İlk Albümü Emiran ve İzzet Kızıl’dan

Published

on

across

Türkiye’nin 1. dünyanın 6. en çok izlenen canlı müzik kanalı Akustikhane’nin, yeni müzik deneyimleri yaşatmak amacıyla başlattığı “Across” serisindeki performanslar, farklı bir aşamaya taşınıyor. İstanbul’daki ilham verici mekânlarda, elektronik müzik artistleriyle, kendi enstrümanının ustalarını bir araya getiren sıra dışı “Across” performansları, birer albüm haline geliyor. “Across” serisinin; Spotify, Apple Music gibi tüm dijital müzik platformlarında yayınlanan ilk albümünde, Emiran ve İzzet Kızıl’ın yepyeni şarkıları müzikseverlerle buluşuyor.

across

Akustikhane Across serisindeki sıra dışı performanslar albüm oluyor

Yeni müzik akımlarını farklı insanlar ve farklı mekânlarla birleştiren Akustikhane Across serisi, BluTV’de ve Youtube’da elde ettiği başarıyı, dijital müzik platformlarında sürdürmeye hazırlanıyor. Yaratıcı ve yenilikçi müzikal buluşmaların hikâyesi olan Across serisindeki performanslar, birer albüm haline geliyor.

Üstat virtüözlerin, yenilikçi elektronik müzik sanatçılarıyla İstanbul’un büyülü mekânlarında ilk kez karşı karşıya gelmesiyle doğan Across serisi, geçtiğimiz ocak ayında yayınlandığı günden itibaren BluTV en çok izlenenler listesinde 3 ay boyunca kaldı. Akustikhane’nin Youtube kanalında da yankı uyandıran serinin albüm versiyonları, dinleyenler tarafından uzun süredir bekleniyordu.

Emiran ve İzzet Kızıl’ın farklı bir müzik deneyimi sunan şarkıları dijital müzik platformlarında…

Akustikhane Across serisinden ilk olarak, Emiran ve İzzet Kızıl’ın ortaya koyduğu eserler bir albümde bir araya geldi. İstanbul’daki tarihi Ses Tiyatrosu’nda kaydedilen şarkılar, Spotify, Apple Music gibi tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Emiran ve İzzet Kızıl’ın projesinde, farklı disiplinlerin bir araya gelmesiyle harika bir sentez, farklı bir müzikal enerji dinleyenlerle buluşuyor. Albümde down-tempo, organica, melodic house gibi türlerin; Bonobo, Satori, Stavroz, Thylacine, NTO, Bedouin, Viken Arman, Xique Xique ve Fakear gibi sanatçıların takipçilerine ilham verecek zengin ve yaratıcı şarkılar yer alıyor.

Albümü dinlemek için tıklayınız.