Connect with us

Sanat

Arter’in Sergi Rehberleriyle Çevrimiçi Buluşmalar

Published

on

Arter’deki güncel sergiler etrafında şekillenen çevrimiçi rehberli turlarda her hafta farklı temalar etrafında bir araya getirilen eser seçkileri katılımcıların yorumuna açılıyor. Katılımcılarını sanat etrafında düşünmeye ve yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamaya teşvik eden çevrimiçi rehberli turlar, Ekim ayı boyunca da her Pazartesi 19:00–20:00 saatleri arasında düzenlenmeye devam ediyor. Sınırlı sayıda katılımcıyla, ücretsiz olarak gerçekleştirilen turlara katılmak için [email protected] adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak yeterli. 

Arter

Ziyaretçilerini gerekli sağlık önlemleriyle ağırlamaya devam eden Arter’in, herkesin yaratıcı sürecin parçası olabileceği bir ortamı mümkün kılmayı amaçlayan Öğrenme Programı kapsamında düzenlediği çevrimiçi etkinlikler de sürüyor. Yoğun ilgi gören etkinlikler, güncel sergileri ve yapıtları çevrimiçi ortamda katılımcıların yorumuna açıyor.

Arter

Arter’in, güncel sergileri etrafında şekillenen çevrimiçi rehberli turları, katılımcılarını sanat etrafında düşünmeye ve yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamaya teşvik ediyor. Ekranlar aracılığıyla buluşulan bu turlarda, Arter’in sergi rehberleri her etkinlikte farklı temalar etrafında bir araya getirdikleri eser seçkilerini katılımcıların yorumuna açıyor.

Ücretsiz olarak düzenlenen çevrimiçi rehberli turlar 4, 11, 18 ve 25 Ekim 2021 Pazartesi günleri 19:00–20:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Diyalog ve tartışmaya daha fazla zaman tanımak amacıyla sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen çevrimiçi turlara katılmak için etkinlik tarihinden önce [email protected] adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak gerekiyor.

Arter

Arter’in fiziksel ortamda düzenlenen turları ise Pazartesi hariç her gün, 13:00 ve 15:00 saatlerinde gerekli mesafe kurallarıyla devam ediyor. Arter’in güncel programına www.arter.org.tr adresinden erişilebilir.