Connect with us

Sanat

Borusan Sanat’ta Bu Hafta Neler Var

Published

on

borusan müzik evi'nde

Borusan Sanat, bu hafta da müzikseverlere keyifli bir program hazırladı18 Mart Perşembe saat 14.00’te Borusan Klasik’te BİFO’nun Carlo Tenan’ın yönetiminde canlı yayınlanacak radyo konserinin yanı sıra, 21 Şubat Pazar günü borusansanat.tv’de Cemi’i Can Deliorman’ın yönettiği, “20. Yüzyılın İzinde” başlığını taşıyan konser izleyicilerle buluşacak.

 Borusan Klasik’te canlı radyo konserleriyle dinleyicisiyle buluşmaya devam eden Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), yeni konserinde Carlo Tenan yönetimiyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Gerek opera temsilleri gerek orkestra konserleriyle Avrupa’nın en sevilen şeflerinden biri olan Tenan’ın dinleyicilerine sunacağı bu konserde, Mozart ile Elgar’ın eserlerinin buluştuğu bir seçki sunacak.

Konserde, Mozart’ın 1771’de Milano’da yazdığı bir yaylı çalgılar yapıtı olan 13. Senfonisi, Elgar’ın enerjisi ve duygusallığı ile büyüleyen Serenadı ve yine Mozart’ın müziği aracılığı ile yaptığı en berrak orkestral konuşmalardan biri olan 29. Senfoni’si seslendirilecek.

 18 Mart Perşembe günü saat 14.00’te yayınlanacak konser öncesinde, saat 13.40’ta Aydın Büke ve Serhan Bali müzik üzerine söyleşileriyle dinleyicilerle bir araya gelecek.

Cemi’i Can Deliorman borusansanat.tv’de!

 Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, ücretsiz konser kayıtlarıyla izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. 21 Mart Pazar günü saat 11.30’da, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şefliğini yürütmekte olan Cemi’i Can Deliorman’ın konuk şef olarak BİFO’yu yönettiği “20. Yüzyılın İzinde” başlığını taşıyan konserde, geride bıraktığımız yüzyılın dönüm noktalarını belirleyen bestecilerden Stravinsky, Schönberg ve Ligeti’nin yapıtları seslendirilecek.

Anıl Eraslan, Borusan Müzik Evi’nde!

Borusan Klasik radyonun sevilen programı “Borusan Müzik Evi” takipçilerine Borusan Klasik’ten ulaşmaya devam ediyor. 19 Mart Cuma günü saat 23.00’te Viyolonselci Anıl Eraslan, daha önce 20 Kasım’da yayınlanan ve büyük beğeni toplayan programı için hazırladığı seçkisi bir kez daha dinleyicilerle buluşacak.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad için yine App Store’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

CANLI RADYO YAYINI / Borusan Klasik

18 Mart 2021 Perşembe 14.00

13.40 Konser Öncesi Söyleşi: Aydın Büke ve Serhan Bali

Yayın Mekânı: Borusan Oto İstinye 9.55 Salonu

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Carlo Tenan şef  

MOZART 13. Senfoni, Fa Majör, KV 112

ELGAR Yaylılar için Serenad, Mi minör, Op. 20

MOZART 29. Senfoni, La Majör, KV 201

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

21 Mart 2021 Pazar

“20. Yüzyılın İzinde” 

Cemi’i Can Deliorman şef

STRAVINSKY: Re Majör Konçerto (Basel Konçertosu)
SCHÖNBERG: 1. Oda Senfonisi, Mi Majör, Op. 9
LIGETI: Oda Konçertosu