Connect with us

Sanat

Borusan Sanat’ta Bu Hafta

Published

on

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın sezon konserleri devam ediyor . 4 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek olan “Büyük Resme Bakmak” başlıklı konserde, onursal şefi Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, İspanyol viyolonsel sanatçısı Pablo Ferrández’e eşlik edecek.

Borusan

Borusan Sanat, birbirinden değerli konuk solist ve şefleri yeni sezonunda ağırlamaya devam ediyor. 4 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde, Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Ahmed Adnan Saygun, Saint-Saëns ve Çaykovski’nin yapıtlarından oluşan bir repertuvarı seslendirecek; bu konserde BİFO’nun eşlik edeceği solist ise Saint-Saëns’in ünlü 1. Viyolonsel Konçertosu’nu yorumlayacak Pablo Ferrández olacak.

Ferrández, bugüne kadar aralarında Fransa Ulusal Orkestrası, Londra Filarmoni Orkestrası ve Bayerischen Rudfunk Senfoni Orkestrası’nın da bulunduğu topluluklarla, Gustavo Dudamel, Daniele Gatti, Christoph Eschenbach gibi orkestra şefleri ve Anne Sophie-Mutter, Vadim Repin, Martha Argerich gibi efsane yorumcularla sahneyi paylaştı ve konserlerinde hem müzikseverler hem de eleştirmenlerden büyük beğeni topladı.

Borusan

“Büyük Resme Bakmak” isimli konserde, 20. yüzyılın öncü bestecilerinden Ahmed Adnan Saygun’un Concerto da Camera’sı ve Piotr İlyiç Çaykovski’nin bale sahnelerine ve konser repertuvarına eşsiz armağanları olan “Uyuyan Güzel”, “Kuğu Gölü” ve “Fındıkkıran” balelerinden bölümler yer alacak.

Konser öncesinde ise, Aydın Büke ve Serhan Bali saat 19.00-19.30 arası Zorlu PSM’deki Meydan Fuaye alanında müzik üzerine söyleşiler gerçekleştirecek. Bu keyifli sohbet, saat 19.40’ta çevrimiçi radyo Borusan Klasik’ten de dinlenebilecek.

Borusan

Konserler Canlı Yayında Radyo Borusan Klasik’te!

Müzikseverler, Zorlu PSM sahnesinde gerçekleşecek tüm konserleri eşzamanlı olarak Borusan Sanat’ın çevrimiçi radyosu Borusan Klasik’ten de canlı olarak dinleyebilecekler.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik, internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden erişilebilir; mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlara indirilebilecek “Karnaval” uygulamasıyla, ayrıca iPad için yine App Store’dan indirilebilecek “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinlenebilir.

Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin edilebilir. Etkinliklerde PDF bilet ve karekod gibi dijital bilet seçenekleri ücretsiz olarak sunuluyor ve konserlere mobil cihazlardan konser özelinde belirlenen karekod gösterilerek girilebiliyor.