Connect with us

Müzik

Borusan Müzik Evi’nin Bu Haftaki Konuğu: Korhan Erel

Published

on

Borusan Klasik radyodaki ‘Borusan Müzik Evi’ programının bu haftaki konuğu Korhan Erel. Program, 12 Haziran Cuma 23.00 – 24.00 saatleri arasında yayınlanacak.

Borusan Klasik online radyodaki ‘Borusan Müzik Evi’ programının bu haftaki konuğu Korhan Erel. 12 Haziran Cuma günü, 23.00-24.00 saatleri arasında dinleyicilerle buluşacak elektronik müzik sanatçısı, ses tasarımcısı ve doğaçlamacı Erel, 2011’den bu yana Borusan Müzik Evi’nde neredeyse her sezon verdiği konserlerde izleyicilerle buluştu.

Korhan

Korhan Erel müzikseverler için hazırladığı bu özel programda, daha önce Borusan Müzik Evi’nde yer aldığı projelerde seslendirilen parçalardan bir seçkiye yer verecek. Bu projeler arasında özgür doğaçlama topluluğu Islak Köpek, klarnet sanatçısı Rothenberg ile gerçekleştirdiği Berlin Bülbül, edebiyatı ve çağdaş müziği başarılı bir şekilde harmanlayan Cyminology’nin Martin Stegner ile birlikte konuğu olduğu konser sayılabilir. Berlin ve İstanbul’da yaşayan Korhan Erel, bilgisayarı bildik enstrümanlarla serbest bir doğaçlama çerçevesinde bir araya gelebilecek bir enstrüman olarak kullanıyor. Erel’in hazırlayıp, sunduğu bu özel seçkiyi kaçıranlar ve yeniden dinlemek isteyenler için programın tekrarı bir sonraki Cuma günü 12.00 ve Pazar günü 21.00’de. Programın tekrarlarından sonra ise, bu seçki Borusan Sanat’ın Spotify hesabında her an ve her yerde yanınızda olacak.

“Borusan Müzik Evi”nin ilerleyen günlerinde ise Eray Aytimur, Hezarfen Ensemble, Amy Salsgiver (sa.ne.na), Mercan Dede, Necati Tüfenk & Can İnandım, Berke Can Özcan ve Burak Özdemir dinleyicilerimizle buluşacak.

Borusan Klasik’i internette www.karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store), Blackberry (Blackberry App World), Nokia Symbian (Ovi Store ve Android (Google Play Store) cihazlarına indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad kullanıyorsanız yine App Store’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

 

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.