Connect with us

Genel

Dice Kayek’ten Entrika, Gizem ve İhtişamın Hikayesi

Published

on

Dünyaca ünlü Türk moda markası Dice Kayek, Paris Moda Haftası’nda gösterilen moda filmiyle büyük beğeni topladı. İstanbul’un ikonik oteli Pera Palace’ın büyülü atmosferinde çekilen filmde Dice Kayek’in, postromantik yaklaşımı yüzyılın özgün referanslarıyla harmanladığı Sonbahar – Kış 2021 koleksiyonu Agatha Christie romanından esinlenen karakterlerle tasvir edildi.

Dice Kayek

Candan Erçetin

Paris Moda Haftası çerçevesinden dünyaca ünlü markalarla aynı takvimde yer alan Dice Kayek’in koleksiyonu güçlü bir oyuncu kadrosu eşliğinde Alman yönetmen Marie Schuller tarafından çekilen film ile tanıtıldı. Ünlü playboy Philippe Stone’u kimin öldürdüğünü bulmak üzerine kurgulanan filmde, 1960’ların yoğun sinematik tesiri ile, eğlenceli iniş-çıkışlar yer alırken Dice Kayek tasarımlarına bürünmüş karakterlerden birbirine geçiş yapılıyor.

Dice Kayek

Burak Hakkı

Dice Kayek tasarımlarında, sezonun hacimli kıyafetlerine, kısa kokteyl elbiselere, özel dikim kıyafetlere ve sessiz sinema yıldızlarını anımsatan siyah-beyaz, mücevher bezeli parçalara yer veren her bir stil, ayrı ayrı her oyuncunun yaradılışını vurguluyor. Göz kamaştırıcı otel misafirleri aralarındaki gizemli kötü adamı yakalamak için iz sürerken, onlara şık ve karikatüristik siluetler eşlik ediyor.

Dice Kayek

Hatice Aslan

Film, Dice Kayek evreniyle derin bağları olan karaktere sahip kadın ve erkeklerden oluşan ve çoğunluğu Türk bir oyuncu kadrosu etrafında işliyor. Candan Erçetin, Burak Hakkı, Rafael Cemo Çetin, Yaz Yüceil gibi isimlere Ahu Yağtu, Hatice Aslan ve Selma Ergeç’ten oluşan oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Selma Ergenç

Film, online olarak Dice Kayek Instagram sayfasindan veya www.dicekayek.com‘dan izlenebilir.