Connect with us

Tiyatro

İstanbul’da ilk defa Tiyatro Tekniği ve Işık Atölyesi Başlıyor!

Published

on

tiyatro tekniği

İstanbul’da ilk defa Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı
üzerine bir Atölye GalataPerform’da! 

Ayşe Sedef Ayter yönetimindeki atölyeye yurt dışından
Amerikalı ışık tasarımcı Rick Fisher de katılacak. 

Atölyeye Başvuru Devam Ediyor! 

2006 yılından bu yana yeni oyun yazarları ve yönetmenler keşfetmeyi ve çağdaş tiyatroya alan açmayı hedefleyen Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi2020 yılına yeni atölyelerle başlıyor!

Tiyatro Tekniği ve Işık Tasarımı Atölyesi, katılımcılarına, ışık tasarımıtekniği ve genel anlamda tiyatro tekniği alanında kendini geliştirebileceği bir program sunuyor. Sene içinde yurt içi ve yurt dışından konuk teknisyenlerin derslerine de yer verecek olan program, aynı zamanda katılımcılara sektörde staj yapmadeneyim kazanma imkânı sunacak.
 spotify takipçi hilesi 
Atölye Kapsamında Amerikalı Işık Tasarımcısı Rick Fisher Konuk Ediliyor!

Atölye katılımcıları, LAMDA (London Academy of Music and Dramatic Arts) okulundan Sahne Yönetimi ve Tekniği konusunda lisans derecesiyle mezun olan ve şu anda Oğuz Utku GüneşYeşim Özsoy gibi yönetmenlerle çalışan ışık tasarımcısı Ayşe Sedef Ayter ile bire bir çalışacak ve Amerikalı  ışık tasarımcısı Rick Fisher ile buluşma şansı bulacaklar.

Başvuru
11 Ocak 2020’de başlayacak atölyeye son başvuru tarihi 10 Ocak 2020. Her atölye için açılan burs başvuruları da 10 Ocak 2020’de ilan edilecek.

*Ayrıntılı bilgi ve başvuru: www.galataperform.com
yenimetinyenitiyatro@galataperform.com
Bilgi için: 0530 260 2524 & 0212 2439991