Connect with us

Tiyatro

Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu Perdelerini Kapalı Gişe Açtı!

Published

on

küçükçiftlik

Şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park, URU organizasyonuyla KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nu hayata geçirerek İstanbullulara nefes aldıran bir açık hava sahnesi kazandırdı. Molière’in üst üste iki gün sahnelenen iki ölümsüz eseriyle perdelerini açan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu İstanbulların yoğun ilgisiyle hızlı bir başlangıç yaptı.  Türk Tiyatrosu’nun yaşayan efsanesi Haldun Dormen, başrolünü üstlendiği “Kibarlık Budalası”nda dakikalarca ayakta alkışlanırken, başrolünde Serkan Keskin’in yer aldığı “Cimri” bir kez daha kapalı gişe oynadı.  Mey Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, tam donanımlı sahnesi ve COVID-19 tedbirlerine uygun olarak tasarlanan yeni oturma düzeniyle, yoğun bir ilgi gösteren tiyatro severlerden tam not aldı.

bir

Her dönemin eğlence ihtiyacına göre değişim göstererek günümüze ulaşan KüçükÇiftlik Park, günümüzün mevcut şartları çerçevesinde evrilmeye devam ediyor. Şehirlilerin kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Park içinde bulunduğumuz dönemde de, seyircisinden ayrı düşen tiyatrolara destek olmak amacıyla gönüllülük esasına bağlı kalarak KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nu URU organizasyonuyla tiyatro gruplarına açtı.

Kültür sanata ve tiyatro sanatının güçlenmesine destek vermeyi amaçlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, farklı tiyatro gruplarının en sevilen oyunlarına ev sahipliği yaparken, uzun süredir sosyal hayattan uzak kalan İstanbullulara, yemyeşil huzurlu bahçe ortamında leziz yiyecekler eşliğinde nefes alabilecekleri, yeniden ve güvenle sosyalleşebildikleri bir alan sunuyor.

bir

İstanbulluları açık havada tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun zengin ve renkli programı, 13 Ağustos’ta Türk Tiyatrosu’nun duayeni Haldun Dormen’in başrolünü üstlendiği, Molière’in ölümsüz eseri “Kibarlık Budalası” ile başladı. Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Yeşilay, Anıl Yülek, Sadi Özen, Reyhan Aydınsel ve Burcu Akyürek’in rol aldığı oyun, uzun bir aradan sonra ilk kez seyirciyle buluştu. 14 Ağustos’ta ise Serkan Keskin, Metin Alpargun, Cansu Saka, Hakan Atalay, Onur Yakçınkaya, Sezin Bozacı, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Ahmet Kaynak, Selen Şenay, Uğur Senkeri ve Saniye Samra’nın rol aldığı, Molière’in bir başka unutulmaz eseri “Cimri” oyunu sahnelendi.

Tüm Hijyen Önemleri Alındı!

Misafirlerine keyifli zamanlar yaşatmak kadar onların ve kendi ekibinin sağlığını ve güvenliğini de önemseyen KüçükÇiftlik Park, COVID-19 nedeniyle almış olduğu tedbirleri, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu kapsamında da üst düzeyde uygulamaya devam ediyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin alana girişleri ateş ölçümü yapıldıktan sonra sağlanıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan KüçükÇiftlik Park’ta, etkinlik alanında maske takma zorunluluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor. Her etkinlik öncesinde tüm alan dezenfeksiyonunun sağlandığı KüçükÇiftlik Park’ta, misafirlerin içleri rahat bir şekilde sosyalleşmeleri amacıyla hijyen kuralları en üst düzeyde uygulanıyor.

50-145 TL arasında değişiklik gösteren bilet fiyatlarının tiyatro grupları tarafından belirlendiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun program bilgisi ve biletleri Biletix’ten edinilebilir. Kapı açılış saatinin 19.30 olduğu program kapsamında oyunların başlama saati ise 21.00. Bilet temini oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

 

bir

 

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Program

20 Ağustos Perşembe             Bir Baba Hamlet – Baba Sahne 

21 Ağustos Cuma                     Bir Baba Hamlet – Baba Sahne

22 Ağustos Cumartesi            Basit Bir Ev Kazası – Baba Sahne

27 Ağustos Perşembe             Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

28 Ağustos Cuma                    Alevli Günler – İstanbul Halk Tiyatrosu

29 Ağustos Cumartesi            Alevli Günler – İstanbul Halk Tiyatrosu

3 Eylül Perşembe                    Sesin Resmi – DOT

10 Eylül Perşembe                  İki Bekar Duru Tiyatro

17 Eylül Perşembe                  Kral Lear – Oyun Atölyesi

18 Eylül Cuma                         Kral Lear – Oyun Atölyesi

24 Eylül Perşembe                 Süt Kardeşler – Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu

25 Eylül Cuma                       Üçü Bir Arada – İstanbul Halk Tiyatrosu

26 Eylül Cumartesi               Halktan Biri ‘Travis Pine” – KomediaTürk İstanbul

29 Eylül Salı                            Evlat – Nisan Ceren Göçen

30 Eylül Çarşamba                Kızlar ve Oğlanlar – Craft Tiyatro

1 Ekim Perşembe                   Bir Garip Orhan Veli – Reha Özcan Kumanyası

2 Ekim Cuma                         Otelde Cinayet – Duru Tiyatro (Prömiyer)

8 Ekim Perşembe                 Fanatik – Siyah Beyaz ve Renkli Tiyatro

15 Ekim Perşembe                Bir Zamanlar Gazinoda – Arena Oyuncuları

 

Diğer Haberlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz