Connect with us

Konser

Nekropsi’nin İlk Konseri KüçükÇiftlik Park’ta

Published

on

Yerli progresif rock sahnesinin kült grubu Nekropsi, 2022’deki ilk konserini 11 Mart Cuma akşamı şehrin eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ın kış sahnesinde verecek! Nadir gerçekleştirdikleri konserlerde biletleri hızla tükenen ve iz bırakan canlı performanslarıyla tanınan Nekropsi’nin Erciyes Şokta, Baba, Foklar, Yok Var, Dedikodu gibi hep bir ağızdan eşlik edilen parçaları ve soluksuz çaldıkları enstrümantal parçaları İstanbullu dinleyicilerle buluşacak. Gecenin açılışında sahneye çıkacak olan Hakan Tamar ise DJ setiyle müzikseverleri unutulmaz bir konsere hazırlayacak. URU organizasyonuyla gerçekleşecek ve kapı açılış saati 19.00 olan konserin biletleri Biletix’te satışa çıktı! 

Nekropsi

Progresif ve deneysel müziğin ülkemizdeki önde gelen temsilcilerinden Nekropsi, yayınladıkları albümler, tekliler, enstrümanlarına hakimiyetleri, doğaçlamaları ve sürprizle dolu sahneleriyle yurtiçi ve yurtdışında geniş bir dinleyici kitlesine sahip. Nekropsi’nin 1996 yılında yayınladıkları ilk albümleri Mi Kubbesi’ni 2007’de Sayı 2, 2009’da 1998, 2013’te Aylık albümleri izledi. 2018 yılında Sekizler ve Ta Ta Du, 2019’da Dedikodu teklilerini yayınlayan grup, 2020’de ise Helezon adlı tekliyi sevenleriyle paylaştı. Nekropsi, gitarlar ve vokallerde Cem Ömeroğlu ve Gökhan Goralı, davullar ve vokallerde Cevdet Erek, bas gitar ve vokallerde ise Kerem Tüzün’den oluşan kadrosuyla 11 Mart 2022 Cuma akşamı, kasım ayından itibaren kışlık sahnesini açan KüçükÇiftlik Park’ta heyecan ve hasretle beklenen canlı performanslarından birini sergileyecek. Sahnedeki performanslarıyla kendilerinden sıkça söz ettiren grup, yeni şarkılarının yanı sıra uzun zamandır çalmadıkları parçalar ve grubun solo projelerinden kesitlerle sahnede olacak.

Nekropsi

İlk jenerasyon radyo programcılarından DJ Hakan Tamar ise, gecenin başında seçkileriyle sahnede olacak. Tamar, hareketli ve alternatif set list’iyle konser öncesinde dinleyicileri geceye hazırlayacak.

Kasım ayından itibaren üzeri kapalı bir mekân haline gelen ve kış ayları boyunca misafirlerini müzikle buluşturmaya devam edecek olan KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen etkinliklerde, her zaman olduğu gibi tüm pandemi önlemleri yine üst düzeyde alınıyor. 6 Eylül 2021’de hayata geçen yönetmelik gereği tüm etkinliklere PCR testi veya aşı kartı ibrazı ile giriş yapılabiliyor.

URU organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te!