Connect with us

Genel

“Kuş Bakışı Türkiye” Tahtını Kimseye Kaptırmıyor

Published

on

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Ekrem Doydu’nun üstlendiği ve Türkiye’nin 81 ilini drone’larla görüntüleyen “Kuş Bakışı Türkiye” projesi, yayınladığı ilk günden bu yana en çok izlenen proje unvanını korumayı başarıyor.

Bakışı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleri ve 90 kişilik bir ekibin çabaları ile Türkiye’deki 81 ilin doğal ve tarihi güzelliklerinin görüntülendiği, yapımcılığını ve yönetmenliğini Ekrem Doydu’nun yaptığı “Kuş Bakışı Türkiye” projesi Digitürk’ün müzik kanalları ve TRT 4K’da yayınlandığı ilk günden itibaren ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

Kuş Bakışı Türkiye projesi kapsamında Türkiye’nin tüm illerinin drone kameralarla çekilerek, tarihi ve doğal güzellikleri daha önce görülmemiş biçimde aktarmayı amaçlayan seri, izleyicisi tarafından da ilk günden bu yana ilgiyle takip ediliyor. Türkiye’nin güzelliklerini merak edenlere izlemeye doyum olmaz görüntüler sunan belgesel serisi, Tüm Türkiye’nin tek projede bu denli gösterildiği ilk iş olarak da dikkat çekiyor.

2014 yılında projelendirilen ve 2017 yılında hayata geçen “Kuş Bakışı Türkiye”, 81 ilin en bilinen doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra az bilinen güzelliklerini de ekrana yansıtıyor.

Kuş Bakışı Türkiye Künye:

Yapımcı – Yönetmen: Ekrem Doydu

Görüntü Yönetmeni: Oğuzhan Ünal

KurguDoğukan Bahadır Karasu

Uygulayıcı Yapımcı: Ahmet Fırat Bayazıt

İdari Yapımcı: Mahmut İslam Bilir

Genel Koordinatör: Semih Berk

Yapım Koordinatörü: Bilal Taşbaşı – Andrei Gritchu

Senaryo: Sinan Aşık

 

Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.