Connect with us

Müzik

Ohash’ın Yeni Şarkısı “Lil Baba”

Published

on

ohash

16 yaşındaki İran’da doğan genç ve yetenekli rap sanatçısı Ohash, “new-school” Türkçe Rap’in en genç temsilcilerinden biri. 2013 yılında ailesi ile birlikte İran’dan Türkiye’ye gelen genç ve yetenekli Ohash’ın yepyeni şarkısı “Lil Baba”, ilgi çekici müzik videosu ile yayında!

“Lil Baba”yı dijital platformlar üzerinden dinlemek ve satın almak için: https://umgturkey.lnk.to/ohash-lil-baba

“Lil Baba”nın dikkat çekici müzik videosunu izlemek için: https://umgturkey.lnk.to/ohash-lil-baba-video

2019’da yayımladığı ilk albümü “Shahulean” albümündeki Ezhel, Şam ve Baneva’yla düetleri ile dikkatleri üzerine toplayan Ohash, şu anda ikinci albümü “Lil Baba” üzerinde çalışıyor. Şarkının ve albümün adı olan “Lil Baba”daki ‘lil’ kelimesi İngilizce’de ‘küçük’ anlamına gelen ‘little’ kelimesinin kısaltması.. Hip hop camiasında da sıkça kullanılan bu tabiri, yaşının küçük olması sebebiyle Ohash kendisine uygun buluyor.

Trap sound’unun hâkim olduğu şarkılarında sıklıkla adaletsizlik ve reddedilme gibi konuları üzerinde duran genç ve yetenekli sanatçı “The Notorious B.I.G. – Big Poppa” şarkısından esinlenerek “I love it when you call me Lil Baba” sözlerini yazdı ve “Lil Baba” albümünü herkesin dinleyebileceği eğlenceli bir albüm olarak tanımlıyor..

Ohash hakkında daha çok bilgi almak ve takip etmek için:

https://www.instagram.com/shahulean/

 

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz