Connect with us

Gündem

People Make The Brand İlk Oturumunda “Strateji” Diyecek

Published

on

2020 ana teması “Paradigma Kayması” olan People Make The Brand konferansı, alanında uzman konuşmacılarıyla bu yıl da fark yaratacak.

People Make The Brand

Bu yıl 8.si düzenlenen People Make the Brand Konferansı’nda “Paradigma Kayması” konusu Strateji, Teknoloji, Psikoloji ve Humanokrasi başlıkları altında, alanında uzman yirmi yerli-yabancı isim ile ele alınıp derinlemesine konuşulacak. Etkinlik, bu sene geçtiğimiz yıllardan farklı olarak 6 aya yayılacak 4 farklı oturum ile online konferanslar dizisi halinde gerçekleşecek.

10 Aralık, Perşembe günü 14:00-16:00 arasında gerçekleşecek olan kürasyon ve moderasyonunu Evrim Kuran ile Serdar Turan’ın üstlendiği ilk oturumun konusu “Strateji” olacak. Bu oturumda konuşmacı olarak Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Atalay Gümrah; C-Yourculture Kurucu & CEO’su Claudia Tattanelli; McKinsey & Company Partneri Bengi Korkmaz ve Egon Zehnder Yönetici Ortağı, Yetenek Avcısı Murat Yeşildere yer alacak. Konuşmacılar “Strateji” oturumunda; zor zamanlarda liderlik yapmak, belirsizliklerle dolu bir dünyada anlamlı değer önermeleri oluşturmak ve marka kavramına bakış açısını zamanın ruhu ile uyumlamak konularını ayrıntılarıyla masaya yatıracaklar.

Ana Tema “Paradigma Kayması”

8. People Make the Brand’in bir konferans serisi olarak kolektif amaç için yola çıktığını belirten Universum Orta Doğu Direktörü ve Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı Evrim Kuran, “Geçen on yıllar boyunca demografik değişiklikler, küreselleşme ve bilgi işçisinin yükselişi; kurumları, insan sermayeleri konusunda daha ciddi düşünmeye davet etmekteydi. Yeteneklere erişmek için iş ilanı vermenin artık yeterli olmadığının, meselenin sadece maaş hiç olmadığının zaten farkındaydık. Yine de, yıllardır konuştuğumuz yeni iş akımlarını tam anlamıyla harekete geçirebilmemiz ve mesleklere, kariyere, işe ve işyerine bakışımızı dönüştürebilmemiz için bir pandemi gerekti.

People Make the Brand İşveren Markası Konferansı, 2013 senesinden bu yana markayı inşa edenin insan olduğu fikriyle, işi insan olan her sektörden profesyonele, akademisyene, araştırmacıya, girişimciye ilham vermeye devam ediyor. Kişisel veya kurumsal olarak her seviyede karşı karşıya kaldığımız fiziksel, kültürel ve ekonomik meydan okuyuşların ortasında, bugün her zamankinden de derin tartışmalara ihtiyacımız var. Ancak bu şekilde yeni normalde takılı kalmayacağız ve dünyayı daha yaşanır kılmak için yeni normlar inşa edeceğiz. Bugün, her zamankinden de fazla, bir paradigma kaymasına ihtiyacımız var.” dedi.

Yılın En Çekici İşverenleri Açıklanacak

Türkiye’nin önde gelen 55 üniversitesinden 54.597 öğrenci ve 17.025 genç profesyonelden edinilen içgörülerle 8.’si tamamlanan Universum Türkiye’nin En Çekici İşverenleri 2020 Araştırması, gençlerin istihdama bakışı, sektörlerle, şirketlerle ilgili algıları ve iş yaşamına dair beklentileriyle ilgili önemli ipuçları sunacak.

Kürasyonunu Dinamo Danışmanlık ve Harvard Business Review’in yaptığı 8. People Make The Brand konferansı Speaker Agency & Fikrimahsul partnerliğinde gerçekleşecek.

Oturumlar HBR Türkiye Webinar Tool platformu üzerinden gerçekleştirilecek, izleyiciler konuklara anlık soru yöneltme şansına sahip olacaklar.

Kayıt için tıklayınız.


Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.