Connect with us

Tiyatro

Serkan Keskin Nasreddin Hoca ile Hisar Sahnesinde

Published

on

En sevilen halk kahramanlarından “Nasreddin Hoca” 28 Mayıs Cuma günü (bugün) saat 17.00’de Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Okulun YouTube kanalından tüm ailelere açık olarak canlı yayınlanacak oyunun kaydına 24 saat boyunca erişilebilecek.

Yurtdışında 500 kez sahnelenen oyun, her şehirde ilgiyle karşılandı

Semaver Kumpanya’dan Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Sibel Altan ve Uğur Senkeri’nin oynadığı Işıl Kasapoğlu’nun yazıp yönettiği “Nasreddin Hoca” kukla oyununda, ülkemizde yaşayan insanının pratik zekâsını, espri anlayışını, hazır cevaplığını kısaca aklının işleyiş yollarını temsil eden keyifli bir halk kahramanı olan Nasreddin Hoca’nın hikayesi anlatılıyor. Başta Fransa olmak üzere Avrupa’da çeşitli kentlerde ve uluslararası festivallerde yaklaşık beş yüz kez oynanan Nasreddin Hoca, el kuklası, ipli kukla, gölge kuklası, gibi birçok kukla türünün ve kukla tekniğinin aynı mekânda kullanıldığı bir kukla gösterisi.

Hisar Okulları “Açık Kaynak” yaklaşımı doğrultusunda, Kültür Sanat Merkezi’nde daha önceden seyircili yapılan etkinliklerin bir bölümünü tüm ailelere açık olarak çevrimiçi düzenliyor. 2009’de kurulan ve okulun kampüsü içinde yer alan Kültür Merkezi; tam donanımlı ses ve ışık düzenine sahip, 500 seyirci kapasiteli konser ve tiyatro salonu, ses kayıt stüdyosu, enstrüman çalışma odaları ve ayrı bir sergi salonunu bünyesinde barındırıyor. Hisar Okulları Kültür ve Sanat Merkezi; öğrencileri yaratıcı düşünmeye özendiren, akademik programı tamamlayıcı pek çok projeyi hayata geçirirken; aynı zamanda bölgedeki kardeş okullar ve çevre sakinleri arasında bir kültürel paylaşım merkezi olma işlevini de üstleniyor.

Yazan- Yöneten: Işıl Kasapoğlu

Kukla Dekor Tasarımı ve Uygulama: Karina Cheres

Oyuncular: Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Sibel Altan, Uğur Senkeri

Tarih: 28 Mayıs 2021, Cuma

Saat: 17.00 – Oyunumuz 24 saat boyunca YouTube kanalımızdan izlenebilecektir.

Yaş: 6+

Yer: Hisar Okulları Kültür Merkezi Atatürk Salonu

Platform: Hisar Okulları YouTube Kanalı