Connect with us

Spor

TAYK – Eker Olympos Regatta, 17 Takımın Katılımıyla Start Aldı

Published

on

Ülkemizin en köklü ve heyecanlı yelken yarışlarından biri olan TAYK – Eker Olympos Regatta , Moda Deniz Kulübü açıklarında 17 takımın ve yaklaşık 170 yelkencinin katılımıyla başladı.

TAYK

“Özlenen rüzgarlarda buluşalım” mottosuyla Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü tarafından, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü iş birliğinde, Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda gerçekleştirilen bu önemli yarış, 22 Ağustos 2021 Pazar günü sona erecek.

İstanbul’dan güçlü rüzgarlar ile start alan tekneler, ilk etabı Tirilye’de bitirecek. 21 Ağustos 2021 Cumartesi günü ise yarışın en özel etaplarından biri gerçekleştirilecek. Tirilye Koyiçi Yarışları’nda becerilerini ve hırslarını sergileyecek olan yelkenciler, ayrıca Bursalılara çok keyifli görüntüler de sunacak.

TAYK

Yarışın son etabında ise startı yine Tirilye’den verecek olan yelkenciler, İstanbul yolunu kat ederek bu heyecanlı yarışı sona erdirecekler. TAYK – Eker Olympos Regatta 2021’in takım listesi ise şu şekilde:

IRC 0 Sınıfı: 

* Orient Express IV

* Pinokyo

* Mesa Sailing Team – Shak Shuka 3

IRC I Sınıfı:

* Europen Yelken Takımı – M.Y.A

* MSI Sailing Team / Anything Goes

* Hedef Yelken 40 – Trapez Sailing Team

* Akpa Chemicals

* Columbia Alize 1070

IRC II Sınıfı: 

* Logo

* Fenerbahçe 5

* Turkcell Alize M

* Akkim Kimya Cheese V

* Radika

IRC III Sınıfı: 

* Özay Sailing Team – Electron

* Eti Alize

Gezi Sınıfı: 

* İSKO Sailing Team

* Hedef Yelken 35

TAYK

Uludağ’dan ilham alan, yelken ailesini büyütmenin yanı sıra Bursa ve İstanbul yelkencilerini bir araya getirme amacıyla gerçekleştirilen TAYK – Eker Olympos Regatta’da şampiyon olan takım, Mehmet Erdoğdu tarafından tasarlanan kupayı kazanacak.