Connect with us

Genel

Tekzen’den genç yeteneklere destek

Published

on


4. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması kapsamında Tekzen, genç yeteneklere destek olmaya devam ediyor.


Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen’in katkılarıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nda gençler yeteneklerini sergileyecek.

İlk ve ortaöğretim öğrencilerinin katılımına açık olan yarışma A, B ve C olmak üzere üç kategoride devam ediyor. Piyano, piyano hariç tüm enstrumanlar ve özel öğrenim ihtiyacı olan öğrenciler olmak üzere bölümlere ayrılan yarışmada C kategorisi için yaş sınırlandırması olmamakla birlikte, şarkı ile de katılım sağlanabiliyor. Yarışma için son başvuru tarihi 31 Mart 2019 olarak belirlendi.

Tekzen olarak genç yeteneklerin yanındayız

Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’na üç yıldır destek verdiklerini ifade eden Tekzen Pazarlama Müdürü Mehmet Cem Kızılkaya, “Tekzen olarak Kurumsal Sosyal Sorumluluk anlayışımız çerçevesinde genç yeteneklerin yanında yer almayı çok önemsiyoruz. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması, genç yetenekleri keşfederek onlara yeteneklerini sergileme fırsatı veriyor. Bu yarışma aynı zamanda gençlerin kendilerini müzik ile ifade etmelerini sağlayarak onların özgüvenlerini de geliştiriyor. Yarışma müzik eğitimi ve müzik eğitmenlerinin de önemini ön plana çıkararak bu alanda bir toplumsal farkındalık yaratıyor. Biz de Tekzen olarak üç yıldır böyle bir platformda olmaktan dolayı çok mutluyuz. Yarışmaya her yıl olduğu gibi bu sene de yoğun bir katılım bekliyoruz. Yarışmanın duyurulması ve desteklenmesi için ilgilenen herkesi, gençlerimize oy vermeye davet ediyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı

M.E.B onaylı Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışmasında hobi amaçlı veya profesyonel müzik öğrencileri Piyano, Klasik Batı Müziği, Türk/Halk Müziği enstrümanlarıyla yer alabilecekler. Performans deneyimi, özgüven ve başarıyı besleyen, kişisel gelişime katkı sağlayan yarışmada zihinsel veya bedensel engelli katılımcılar için yaş sınırı bulunmuyor. Yarışma sonuçları %60 Jüri, %40 Halk Halk oylaması ile belirleniyor. Dereceye girenler 14 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek törenle ödüllerini alacak. Tüm genç yetenekler için yarışmaya katılım ücretsiz olarak gerçekleşiyor.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiyewww.ugy-istanbul.com sitesinden ulaşılabilir.