Connect with us

Gündem

Hazırlanın Tren Yolculuğuna Çıkıyoruz

Published

on

tren yolculuğuna

BBC Earth’te Ocak ayında ilk bölümü ile ekrana gelecek olan “Dünyanın En Güzel Tren Yolculukları” belgeseli Norveç’ten Yeni Zelanda’ya altı farklı coğrafyada, altı farklı hikaye ile izleyicileri büyüleyici bir tren yolculuğuna davet ediyor. Yayınlandığı ilk bölümden bu yana arkeolojiden tarihe, coğrafi keşiflerden vahşi yaşama kadar Britanya’nın kıyı şeritlerini keşfeden “Kıyı” ise Ocak ayında yedinci sezonu ile ekranlara geliyor. BBC Earth, Digiturk 183., Tivibu 110. ve Dsmart 56. kanallarından izlenebiliyor.

Valizlerinizi hazırlayın muhteşem bir tren yolculuğuna çıkıyoruz

tren yolcuğuna

Dünyanın En Güzel Tren Yolculukları 

Yapım, izleyicileri Norveç, Kanada, İsviçre, Galler, İspanya ve Yeni Zelanda’nın eşsiz manzarası eşliğinde büyüleyici bir tren yolculuğuna davet ediyor. Güzergah boyunca  farklı ülkelerde yaşayan insanlarla, tren mühendisleriyle, demiryolu çalışanlarıyla, demiryolu ve peron inşaatçılarının çarpıcı hikayelerini ortaya çıkaran tarihçilerle tanışacağınız belgesel 13 Ocak Çarşamba günü Pazar günü saat 23:00’de BBC Earth ekranlarında olacak.

Kıyı

Yedinci sezonda arkeolog ve sunucu Neil Oliver, Britanya’nın muhteşem ve sonsuz çeşitlilikteki kıyı şeridinin tüm detaylarını inceliyor. Yeni sezonda Oliver ve ekibi, gel – git bilmecesini araştırıyor, vahşi kıyıları keşfediyor, adaları turluyor, maceraya açılan limanları keşfediyor, sınırların ötesinde bir hayat yaşıyor ve plajların gizli yaşamını ortaya çıkarıyor. Çarpıcı hava fotoğrafçılığı ile de her bölüm, İngiltere’nin nefes kesen kıyı manzarasına açılan bir keşif yolculuğu haline geliyor. “Kıyı”, yeni sezonunun ilk bölümü ile 1 Ocak Cuma günü saat 19.00’da BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

BBC Studios Hakkında:

Global bir içerik şirketi olan BBC Studios, BBC Group’un ticari bir iştirakidir. Nisan 2018’de BBC Worldwide ve BBC Studios birleşmesiyle kurularak içerik finansmanı, geliştirme, üretim, satış, markalı hizmetler ve yan kuruluşlar olarak hizmet vermeye başlamıştır. BBC Studios’un ödüllü programları, çok çeşitli tür ve uzmanlık alanlarında yapılmakta olup uluslararası düzeyde tanınmaktadır. İngiltere’de yedi, dünyadaki diğer dokuz ülkede üretim merkezleri ve ortaklıkları dahil olmak üzere, dünya genelinde 22 pazarda ofisi bulunmaktadır. BBC Studios, yıl içerisinde toplam 2.500 saat içerik sağlamaktadır.

BBc Studios’un internet sitesinden daha fazlasına ulaşabilirsiniz.