Connect with us

Gündem

Türkiye Tasarım Vakfı BEDA Üyeliğine Kabul Edildi

Published

on

Türkiye Tasarım Vakfı

Avrupa’nın dört bir yanından profesyonel tasarımı ve derneklerini destekleyen kuruluşları bir araya getiren BEDA (The Bureau of European Design Associations)’nın yeni ve Türkiye’deki tek üyesi Türkiye Tasarım Vakfı oldu. 

Türkiye Tasarım Vakfı

 1969 yılında kurulan ve Avrupa’da yaklaşık 27 ülkeden 49 üyeye sahip olan BEDA, tasarımdaki inovasyonların Avrupa’da büyümesinde ve gelişmesinde çok önemli rol oynamaktadır. BEDA’nın Avrupa’da tasarım algısını güçlendirmek, ağını genişletmek, şimdinin ve geleceğin tasarımlarına destek olmak gibi vizyonlarını Türkiye’de yansıtan vakıf, üyeliği ile artık yalnızca Türkiye’de değil Avrupa’da da çalışmalarına devam edecek.

Yıllardır tasarım odaklı yaklaşım ile Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen vakıf, genç tasarımcıların gelişmesine destek olurken, nitelikli tasarımın üretilmesine de zemin hazırlıyor. Kurulduğu günden bu yana daha iyi bir dünya için tasarım farkındalığını artırma hedefiyle ilerleyen Türkiye Tasarım Vakfı, BEDA üyeliği ile bu hedefine bir adım daha yaklaşarak global çapta ülkemizi temsil edecek.

Ayrıntılı bilgi için vakfın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.