Connect with us

Festival

Uluslararası Performans Sanatları Festivali

Published

on

ENKA

Istanbul Fringe Festival 2020’nin Açılış Etkinliği, Enka Sanat Sponsorluğunda 21 Eylül 2020’de!

Bu yıl 21 – 27 Eylül tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilecek Istanbul Fringe Festival’in canlı yayınlanacak açılış etkinliğinin sponsoru ENKA Sanat oldu. 21 Eylül akşamı saat 21.00’de DasDas’ın mekan sponsorluğunda gerçekleştirilecek, festival açılış etkinliği kapsamında, Işıl Bıçakçı Dance Project’in Hâl / Status performansı, ENKA Sanat’ın katkılarıyla, festivalin YouTube ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanacak.

Festival seçkisindeki tüm gösteriler, hafta boyunca online ve ücretsiz olarak Istanbul Fringe Festival’in YouTube sayfasından olarak izlenebilecek!

Istanbul Fringe Festival 2020 Programı

Festival Açılış Gösterisi “Hâl – Status” !

(I) Bir şeyin içinde bulunduğu şartların veya taşıdığı niteliklerin bütünü, durum, vaziyet; davranış, tavır.
(II) a. Sebze, meyve, bakliyat vb.nin satıldığı yer.
(III) (mec.) Kötü durum, sıkıntı, dert.
(IV) a. (tar.) Tahttan indirme.

Koreografi: Işıl Bıçakçı
Müzik: Mendelssohn String Quartet no.2 op.13 in A minor
Işık Tasarımı: Işıl Bıçakçı
Koregrafi Asistanı: Ferhat Güneş
Performans: Ahmet Şahin, Ali Emre Yılmaz, Berk Can Ceylan, Canberk Yıldız, Demet Aksular, Emre Olcay, Ferhat Güneş, Işıl Bıçakçı, Ozan Akgün

Işıl Bıçakcı Dance Projects – Hal / Status | Teaser Video

ENKA Sanat Hakkında

ENKA Sanat, kültür ve sanat alanındaki faaliyetlerine, 1984 yılında, sanatın farklı dallarından başarılı sanatçılara ENKA Bilim ve Sanat Ödülleri’ni vererek başladı. İlk etkinliğini, Açıkhava Tiyatrosu’nda 1989 yılında düzenledi. 1999 yılında mekânlarına önce Oditoryumu, ardından 2002 yılında Sanat Galerisi’ni ekleyerek hem etkinliklerini çeşitlendirdi hem de programını tüm yıla yaydı. Bugüne dek 300’den fazla konsere, 360’dan fazla tiyatro oyununa, 120’den fazla sergiye, 300’e yakın film gösterimine, 50’den fazla dans ve performans gösterisine ev sahipliği yaptı; 7.000’e yakın sanatçıyı, 60.000’den fazla sanatseverle buluşturdu. Bugün, düzenlediği etkinliklerde sahne sanatları, müzik, sinema, plastik sanatlar gibi farklı sanat dallarından yenilikçi örnekleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ederken, alanında duayen sanatçıların yanı sıra genç yeteneklere de kapılarını açıyor. Faaliyetlerini ENKA Vakfı çatısı altında sürdüren ENKA Sanat, aynı zamanda kurumlarla geliştirdiği çeşitli iş birlikleri ile, sanata katkılarını çok yönlü olarak sürdürüyor.

Enka sanat websitesi

 

Diğer Haberlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz