Connect with us

Genel

“Akıl, Beyin, Kültür” İkinci Bölümüyle Bu Pazar TV100’de

Published

on

İki yönlü zıt kavramları ele alan ve farklı bakış açılarıyla yorumlamayı amaçlayan “Akıl, Beyin, Kültür” programı, “İyilik ve Kötülük” kavramlarını ele aldığı ilk bölümüyle çok beğenildi. TV100 kanalında psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan moderatörlüğünde, siyaset bilimci Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve nöroloji uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı’nın yorumlarıyla kavramların ele alındığı programın bu Pazar konusu “savaş-barış” olacak.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın, Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Sultan Tarlacı ile birlikte hazırladığı, “Akıl, Beyin, Kültür” programının ilk bölümü seyircinin büyük yoğun ilgisini topladı.

Her bölümde birbirine zıt iki kavramın, farklı uzmanlık alanlarının görüşleriyle ele alındığı programın ikinci bölümü, 11Ekim Pazar günü saat 12:20’de TV 100 ekranlarında yayında olacak.

İkinci bölümde “Savaş Barış” kavramları, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve Prof. Dr. Sultan Tarlacı tarafından psikiyatri, uluslararası ilişkiler, dünya siyaseti, nöroloji gibi farklı alanlardan ve açılardan değerlendirilecek.

pazar

Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kütüphanesi’nde çekimi yapılan programa Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevda Asqarova’nın canlı piyano performansına her bölümde farklı bir enstrüman da eşlik ediyor.

 

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.