Connect with us

Gündem

Ayşe Kucuroğlu “Çocuklar Paylaşarak Büyür.”

Published

on

Ayşe Kucuroğlu

Çocuklarına olan düşkünlüğü ile bilinen, beş çocuk annesi Ayşe Kucuroğlu,evde çocukları ile geçirdiği pandemi sürecini, bu dönemde çocuklarının yaşadığı zorlukları ve yeni normaldeki yüz yüze eğitim süreciyle ilgili görüşlerini MAG Ağustos sayısına anlattı.

Ayşe Kucuroğlu

‘’ Yeni nesil gümbür gümbür geliyor.’’

Yüz yüze eğitime geçişte çocukların hızlı bir adaptasyon süreci yaşayacağını düşündüğünü söyleyen  Ayşe Kucuroğlu, ‘’ Bir şekilde hepimizin pandemi ile yaşamayı öğrenmesi gerekecek. Hayat devam ediyor. Bu nedenle yeni önlemlerle açılan okullarda, başta çocuklar olmak üzere hepimizin kolay adapte olması ve yeni düzenlemelere en hızlı biçimde uyması sürecin sorunsuz geçmesinde çok önemli olacaktır’’dedi. Pandemi sürecinin zor ve bunaltıcı geçtiğini ancak yeni döneme çocukların da hazır olduğunu anlatan Kucuroğlu; ‘’Hepimiz bu süreçte çok bunaldık ve yorulduk. Kendi çocuklarımdan da gözlemlediğim gibi yeni döneme çok hazırız. Çocuklarımız, alınan önlemlerle okula dönmeyi, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmayı dört gözle bekliyorlar’’ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinde sosyalleşmenin çocuklar için oldukça önemli olduğunun altını çizen etkisinden Ayşe Kucuroğlu;‘’Çocuklar için sosyalleşmek ve korunduklarını hissetmek çok önemlidir. Çocuklar paylaşarak büyür. Bu dönemde kendi evlerinde anne ve babalarının desteğiyle okuldaki gibi sosyalleşmeleri çok önemlidir. Koronavirüs bu dönemde öğrencilerin kariyer streslerini arttırmış olabilir fakat okula dönmeleri ile birlikte bu stres kesinlikle ortadan kalkacaktır” dedi. Çocukların evde kaldığı süre boyunca teknolojiyi verimli kullandıklarını ve yüz yüze iletişimde sorun yaşamayacaklarını söyleyen Kucuroğlu, sözlerini şöyle tamamladı; ‘’ Bana göre çocuklar bu duruma bizden çok daha kolay adapte oldular. Evde kaldıkları süre boyunca bence teknolojiyi olumlu kullanarak arkadaşlarıyla iletişimlerini koparmadılar ve derslerini takip ettiler. Bence okula döndükleri andan itibaren yüz yüze iletişimde hiç bir problem yaşamayacaklar. Yeni nesil gümbür gümbür geliyor. ”

MAG Ağustos, dopdolu içeriği, dekorasyon, sağlık ve güzellik özel dosyası, röportajları ve yazarları ile www.magdergi.com.tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, Türk Telekom ve DMAX’ de online olarak okurlarıyla buluşuyor. Trendyol ve n11.com siteleri üzerinden MAG Haziran sayısına ulaşmanız mümkün. Keyifli içeriğimizi ve gündeme dair gelişmeleri @magdergi Instagram hesabından takip edebilirsiniz.