Connect with us

Kitap

Disney Prensesleri’nden Yepyeni Cesaret ve İyilik Masalları Serisi

Published

on

Cesaret ve İyilik Masalları

Disney tüm dünyada “Cesaret ve İyilik Masalları” adı altında çocukların ücretsiz ulaşabileceği bir dijital kitap serisi çıkardı. Disney Prensesleri’nin yeni masallarını illüstrasyonlarla anlatan 14 kitaplık seri, çocuklara “daha iyi bir dünya için” ilham vermeyi amaçlıyor. Bu kapsamda Türkiye’de Ariel, Rapunzel, Moana, Sindirella ve Elsa’nın yeni masalları Disney hayranı çocuklar ve ailelerin beğenisine sunuluyor.

Cesaret ve İyilik Masalları

Büyük Prenses Kutlaması

Disney dünya çapında başlattığı Büyük Prenses Kutlaması kapsamında 14 orijinal Disney Prensesi’nin yeni masallarının anlatıldığı bir dijital kitap serisi yayınladı. Cesaret ve İyilik Masalları adlı bu seriyle Disney, tüm dünyada çocuklara “daha iyi bir dünya için” ilham vermeyi amaçlıyor. Dünya çapında başarılı sanatçıların illüstrasyonlarıyla hazırlanan, cesaret ve iyiliğin önemini yücelten bu masallar bugün itibarıyla ücretsiz olarak çocukların beğenisine sunuluyor.

Disney’in yaptığı araştırmalar, anne-babalar için en önemli karakter özelliğinin iyilik olduğunu, çocuklarına iyilik gibi önemli değerleri öğretmek istediklerinde güvenilir karakterler olarak Disney Prensesleri’ni ve masallarını tercih ettiklerini ortaya koydu. İşte bu araştırmadan yola çıkarak hazırlanan yeni dijital kitap serisindeki masallar, zor durumlarda cesaretlerini ve iyiliklerini ortaya koyan bu sevilen karakterlerin kişilik özellikleri ve yaşadıkları maceralar aracılığıyla çocuklara ilham vermeyi amaçlıyor.

Cesaret ve İyilik Bütün Disney Prensesleri’ni Birbirine Bağlar

Disney EMEA Tüketici Ürünleri Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Tasia Filippatos, yeni kampanyayla ilgili yaptığı değerlendirmede “Disney masalları zamanın ötesindedir. Kendilerine has ve hayran olunası karakter özelliklerinin yanı sıra cesaret ve iyilik bütün Disney Prensesleri’ni birbirine bağlar. Hepimiz biliyoruz ki küçük bir iyilik adımı başkaları üzerinde çok büyük bir etki sağlayabilir. Disney olarak Cesaret ve İyilik Masalları dijital kitap serimizin çocuklara dünyanın daha iyi bir yer olabilmesi için üzerlerine düşeni yapmaları konusunda ilham vermesini umuyoruz.” dedi.

Disney’in yeni serisi Cesaret ve İyilik Masalları, anne-babalar için çocuklarına öğretecekleri en önemli değerlerin neler olduğu konusunda yapılan araştırma ışığında oluşturuldu. Disney Prensesleri’nin yeni maceralarını anlatan bu muhteşem dijital masallar serisi 27 Nisan itibariyle ücretsiz olarak dünya çapında çocukların beğenisine sunuluyor. Türkiye’deki tüm çocuklar da meraklı, maceracı, özgür ruhlu ve kararlı Ariel; merhametli, iyimser, umut dolu ve azimli Moana ile durdurulamaz, yaratıcı, kararlı ve özverili Rapunzel’in Türkçe’ye uyarlanmış masallarını https://disneyprincessstories.gen.tr adresinde bulabilecekler.

Beş Muhteşem Masal Serisi

Ariel, Rapunzel ve Moana’nınkilere ek olarak Elsa ve Sindirella’nın masalları da Türkiye’nin lider süpermarket zincirlerinden Migros’la gerçekleştirilen iş birliği ile ülke çapında çocukların beğenisine sunulacak. Disney hayranı çocuklar ve aileleri bu beş muhteşem masal serisine mayıs ortasından itibaren https://migrostv.migros.com.tr adresinden ücretsiz olarak ulaşabilecekler.

The Walt Disney Company Büyük Prenses Kutlaması kapsamında yıl boyu sürecek etkinlikler, deneyimler ve özel ürün lansmanlarında Disney Prensesler’i aracılığıyla çocuklara cesaret ve iyiliğin önemini hatırlatacak. Kutlama etkinliklerinin açılışını, The Wonderful World of Disney, Rodgers & Hammerstein’s Cinderella’da çok sevilen Disney Prensesi Sindirella’yı canlandıran Grammy ödülü sahibi şarkıcı Brandy yapacak. Genç şarkıcının bu projeye özel hazırladığı teklisi “Starting Now” Walt Disney Records tarafından 21 Mayıs’ta yayınlanacak. Şarkı için çekilen video müzik klibi ise ağustos ayında Disney Channel’da ilk kez yayınlanacak Disney Princess Remixed – An Ultimate Princess Celebration’da gösterilecek.