Connect with us

Kitap

Editörlük Atölyesi’nin İki Yeni Sınıfı İçin Kayıtlar Açıldı!

Published

on

Yayıncılık dünyasının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen ve yoğun ilgi gören eğitimler, Online İleri Editörlük Atölyesi’nin yeni sınıflarıyla yaz aylarında da devam ediyor. Eğitmenliğini Sevengül Sönmez’in üstlendiği Online İleri Editörlük Atölyesi’nin iki yeni grubunda dersler, 5 Ağustos ve 6 Ağustos’ta başlayarak beş hafta boyunca cumartesi günleri gerçekleşecek. Sonunda Türkiye Yayıncılar Birliği Eğitim Sertifikası’nın verileceği atölyeye kaydolmak için son başvuru tarihi 3 Ağustos Pazartesi!

 

Türkiye Yayıncılar Birliği, 2013 yılından bu yana yayıncılığı meslek edinmeyi düşünenlere ve yayıncılık sektörü çalışanlarına yönelik, farklı konu ve seviyelerde sertifika programları düzenleyerek sektörde nitelikli işgücünün artmasına katkıda bulunuyor. Koronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerini çevrimiçi ortama taşıyan Türkiye Yayıncılar Birliği, Online İleri Editörlük Atölyesi’nde iki yeni sınıf daha açıyor.

Yeni sınıfların ilk dersleri, 5 Ağustos Çarşamba ve 6 Ağustos Perşembe günü olmak üzere iki ayrı günde başlayacak; ardından her cumartesi günü 10.00-13.00 ve 11.30-14.30 saatleri arasında yapılacak.

Editörlük

Sevengül Sönmez

Online İleri Editörlük Atölyesi’nde, metnin kurgusundan teknik bilgilere, yazarlarla kurulacak ilişkilerin püf noktalarından tasarımcıyla çalışmanın inceliklerine kadar bir editörün tek başına ve ekiple birlikte yapması gerekenler örnekler üzerinden tüm detaylarıyla anlatılacak. Katılımcılar, bir dosyanın kitaba dönüşme sürecini birebir olarak görecek ve bu sürecin her parçasında gerekli çalışmaları yapacaklar. Editör ve akademisyen Sevengül Sönmez yönetiminde gerçekleşecek atölyeye deneyimli editörler Sanem Sirer, Cem Alpan, Bahar Siber ve bkz. İletişim kurucusu Banu Zeytinoğlu da konuk olarak, bir kitabın yolculuğunda yaptıklarını ve deneyimlerini paylaşacaklar.

 

 

Son başvuru tarihi 3 Ağustos 2020 Pazartesi olan Online İleri Editörlük Atölyesi’ne katılmak için Yayıncılıkta Editörlük atölyesini ya da başka bir editörlük atölyesini bitirmiş olma şartı bulunuyor. Sınıf kontenjanlarının 12 kişiyle sınırlı olduğu atölyeyle ilgili detaylı bilgilere internet sitesinden ulaşılabilir.

 

Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.