Connect with us

Genel

ENKA Sanat’ta ‘Çiğdem Erken ile 21.15 Sohbetleri’ Başlıyor!

Published

on

ENKA Sanat, sunduğu dijital içerikler aracılığıyla sanatçıları sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Sanatçı Çiğdem Erken moderatörlüğünde ünlü konukların katılımı ile gerçekleşecek yeni canlı yayın serisi, kültür sanat sohbetlerini evlere taşıyacak. Oyuncu ve sunucu İlker Ayrık’ın konuk olacağı ilk yayın, 5 Mayıs Salı akşamı saat 21.15’te başlayacak.

ENKA Sanat’ın instagram hesabından canlı yayınlanacak ve kültür sanat dünyasının önemli isimlerinin konuk olacağı “Çiğdem Erken ile 21.15 sohbetleri” serisinde, kültür sanat sektörünün dünü, bugünü ve yarını konuşulacak, koronavirüs salgınının etkileri ve gelecek öngörüleri paylaşılacak. Her hafta salı günleri tiyatro, cuma günleri ise müzik sohbetleri izleyiciyle buluşurken, sanatçıların canlı performansları da izlenebilecek.

Her Salı Tiyatro, Her Cuma Müzik Konuşulacak

5 Mayıs Salı akşamı gerçekleşecek canlı yayın serisinin ilk konuğu başarılı oyuncu ve sunucu İlker Ayrık olacak. Kariyerini sinema, TV ve tiyatro gibi alanlarda sürdüren oyuncu, kendisinin de rol aldığı ve son dönemde kadrosuyla öne çıkan tiyatro oyunu Keşanlı Ali Destanı’ndan kurucusu olduğu Pervasız Tiyatro’ya kadar pek çok konuda merak edilenlere değinecek.

 

İlk Konuk Müzisyen İskender Paydaş

ENKA

8 Mayıs Cuma akşamı gerçekleşecek canlı yayının konuğu ise bugüne dek sayısız projeye imza atan, ödüllü müzisyen, prodüktör, aranjör, besteci ve söz yazarı İskender Paydaş olacak. Sanatçı, geçmişten bugüne müzik üzerine çalışmalarından bahsedecek, müzisyen olmak isteyen genç yeteneklerle tavsiyelerini ve tecrübelerini paylaşacak.

 

ENKA

 

Programın İkinci Konuğu İse Yetenekli Oyuncu Yetkin Dikinciler

12 Mayıs Salı akşamının canlı yayın konuğu olacak başarılı sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Yetkin Dikinciler, tiyatro ve sinema üzerine yoğunlaşan kariyerinden bahsedecek ve güncel konular üzerine görüşlerini ve yorumlarını paylaşacak.

 

 

Üçüncü Konuk Redd Grubunun Solisti Doğan Duru

15 Mayıs Cuma akşamı gerçekleşecek canlı yayında, Redd grubunun solisti, söz yazarı, besteci Doğan Duru konuk koltuğuna oturacak. Duru, yeni albümü ve Redd hakkındaki soruları yanıtlayacak.

ENKA Sanat’ın canlı yayınlarını, etkinlik arşivinden özel görüntüleri, seçkin sanatçılar tarafından hazırlanan müzik listelerini ve tüm haberleri aşağıdaki hesaplardan takip edebilirsiniz !

 

Spotify listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

ENKA Sanat Hakkında

ENKA Sanat, kültür ve sanat alanındaki faaliyetlerine, 1984 yılında, sanatın farklı dallarından başarılı sanatçılara ENKA Bilim ve Sanat Ödülleri’ni vererek başladı. İlk etkinliğini, Açıkhava Tiyatrosu’nda 1989 yılında düzenledi. 1999 yılında mekânlarına önce Oditoryumu, ardından 2002 yılında Sanat Galerisi’ni ekleyerek hem etkinliklerini çeşitlendirdi hem de programını tüm yıla yaydı. 32 sene süresince 300’den fazla konsere, 360’dan fazla tiyatro oyununa, 120’den fazla sergiye, 300’e yakın film gösterimine, 50’den fazla dans ve performans gösterisine ev sahipliği yaptı; 7.000’e yakın sanatçıyı, 60.000’den fazla sanatseverle buluşturdu.

Bugün, düzenlediği etkinliklerde sahne sanatları, müzik, sinema, plastik sanatlar gibi farklı sanat dallarından yenilikçi örnekleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ederken, alanında duayen sanatçıların yanı sıra genç yeteneklere de kapılarını açıyor. Faaliyetlerini ENKA Vakfı çatısı altında sürdüren ENKA Sanat, aynı zamanda geliştirdiği çeşitli iş birlikleri ve sponsorluk çalışmaları ile kurumlara destek sağlıyor.


Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.