Connect with us

Kültür & Eğlence

“Fazla doğrucu olduğum için yüzüme pasta yedim”

Published

on

Her hafta ağırladığı sürpriz konuk sanatçılarla farklı konular hakkında samimi ve eğlenceli sohbete sahne olan, birbirinden sıra dışı soruların yer aldığı bölümlerle temponun hiç düşmediği Zorlu PSM’nin sevilen YouTube programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin bu haftaki konuğu Aşk 101 dizisinin Sinan’ı  genç ve yakışıklı oyuncu Mert Yazıcıoğlu oldu!ibrahim selim ile bu gece

Müzikten, stand-up’a, mizahtan güncel konulara kültürün her alanına dokunan ve her anı eğlence dolu dakikalara sahne olan Zorlu PSM’nin sevilen programı Schweppes’in sunduğu “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin konuğu genç ve yakışıklı oyuncu Mert Yazıcıoğlu oldu. Mert Yazıcıoğlu, kişisel alışkanlıklarından mesleki maceralarına, hobilerinden eğitim hayatında yaşadığı ilginç anılara kadar hayatına dair her şeyi tüm samimiyetiyle paylaştı.

“Fazla doğrucu olduğum için yüzüme pasta yedim”

Mert Yazıcıoğlu, heyecanlı ve sempatik girdiği programın devamında, programın sevilen bölümü “Gözlerimin İçine Bak”ta İbrahim Selim tarafından peş peşe sorulan soruları içtenlikle cevapladı. Mert Yazıcıoğlu, “Hiç kız arkadaşına karşı fazla doğrucu olduğundan gerginlik yaşandı mı?” sorusunu soran İbrahim Selim’e “Şöyle bir anımı anlatayım o zaman; lise yıllarımda fazla doğrucu olduğum için kız arkadaşımdan ayrılmıştım çünkü başka birinden hoşlanıyorum. Tabi lise zamanlarıydı o zamanlar etraflıca düşünemiyorsun. Galiba onunla birlikte olmaya dayanamıyordum artık çünkü başka birinden hoşlanıyordum. Tabi bu doğruculuğum sonucunda yüzüme de pastayı yemiştim.” diyerek İbrahim Selim’den tatlı sert tepkiler aldığı eğlenceli anlara yol açtı.

“Ayna karşısında ağlamak hoşuma gidiyordu”

Mert Yazıcıoğlu, İbrahim Selim’in “Hiç ağlarken nasıl görünüyorum acaba diye koşup aynaya baktığın oldu mu?” sorusuna “Şöyle bir şey anlatabilirim ve umarım insanlar psikolojisi bozuk demezler; dizi çekimleri sırasında üç sene boyunca Gaziantep’te kalmıştım. Gaziantep’te kaldığım zamanlarda her Cuma aynaya bakıp ağlıyordum. Neden bilmiyorum ama çok da hoşuma gidiyordu ve ısrarla da bu alışkanlığı bırakmıyordum. Artık bir seansa dönüşmüştü yani adeta bir meditasyon gibi rahatlatıyordu. Bilmiyorum belki psikolojide güzel havalı bir ismi vardır ya da belki de ben biraz garip bir adamım” cevabıyla İbrahim Selim ve stüdyodakileri kahkahalara boğdu.

“Yalan söyleyip ben bu rolü oynarım demek istemem”

Mert Yazıcıoğlu, “Hiçbir projede senin yerine işi alan kişiyi izleyip ‘Ben daha iyi oynardım’ dediğin oldu mu?” sorusunu soran İbrahim Selim’e “Öyle bir şey olmadı ama daha farklı bir şey oldu. Hatta çok yeni oldu bu olay. Emin Alper ile görüşmüştük filmi için. Ben seçmeler için hazırlanmış olan parçayı okuduğumda ‘Bu karakteri kesinlikle Selahattin Paşalı oynamalı’ dedim. Görüşmeye ısrarla çağırdı Emin Alper tabi biz de gittik. Gittiğimde ‘Hocam bu rol Selahattin için daha doğru ben değilim bu karakter’ dedim ve sonuç olarak rolü Selahattin Paşalı aldı. Zaten o da girmişti seçmelere ama ilk okuduğumda da kesinlikle o karakter Selahattin gibi gelmişti bana. Bu yüzden gidip de orada yalan söyleyip ben oynarım bu rolü demek istemedim. Sonuç olarak böylesi çok daha iyi oldu.” açıklamasıyla İbrahim Selim’den takdir alıp stüdyodaki tüm seyirciler tarafından alkışlandı.

Programın beğeni toplayan “O mu, Bu mu?” bölümünde ise Mert Yazıcıoğlu’na sorulan “Birlikte Hawaii’ye tatile gitsen kiminle gidersin?” sorusuna karşı oyuncu hem meslektaşları ve Aşk 101’deki ekip arkadaşları hem de Hollywood yıldızları arasında kalarak eğlenceli anlar yaşattı. Mert Yazıcıoğlu’na Kerem Bursin’den Ezgi Mola’ya, Orkun Işıtmak’tan Miray Daner’e kadar onlarca isim soruldu. İsimler arasında eğlenceli seçimler yapan oyuncu samimi yorumlarıyla da herkesi güldürdü.

mert yazıcıoğlu

Zorlu PSM’de Fiziki Mesafe & Hijyen Önlemleri 

 Etkinliğe giriş aşı kartı veya PCR testi ile olacak 

Etkinliğe katılım için girişte HES uygulaması üzerinden aşı kartı gösterilmesi veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu bulunuyor. T.C Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren, Covid-19 geçirmiş kişiler ise izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile etkinliğe girebilecekler. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecek. Etkinliklere katılmayı sabırsızlıkla bekleyen tüm sanatseverlere steril ve güvenli bir deneyim ortamı yaratmak için yönetmeliklerde yer alan kuralları harfiyen uygulayan Zorlu PSM; aldığı önlemler çerçevesinde ateş ölçümü, fiziki mesafe kuralları, dijital bilet, temassız ödeme, ileri teknoloji hijyen ve dezenfektasyon uygulamalarına devam ediyor. Günlük rutin temizlik süreçlerinin yanı sıra düzenli olarak profesyonel ekiplerin desteğiyle dezenfekte de edilen Zorlu PSM, yakın zamanda hayata geçirdiği dijital bilet uygulaması ile de sanatseverleri etkinliklerle buluşturmak için gereken bütün kolaylıkları sağlamayı sürdürüyor. Hem Zorlu PSM içinde hem de gösteri salonlarındaki klima santrallerinde %100 taze hava ile çalışan, virüs ve bakterilere karşı korunmada en etkili yöntem olarak öne çıkan UVC (Ultraviyole) teknolojisi kullanılmaktadır.