Connect with us

Kitap

Güvenli İnternet: Sanal Ortamda Güvenli Hissetmenin Yolları

Published

on

güvenli

Zet Lorento & Lorent Research Lab, güvenli internet kullanımının kapılarını aralıyor. Dijital dünyanın tehlikeli yüzünü kafa karıştırmadan anlatırken, akıllı bir kullanıcının sahip olması gereken alışkanlıkları da sıralıyor.

İnternet teknolojileri her geçen gün biraz daha gelişirken kullanıcıların güvenliğine yönelik tehditler de büyüyor. Sosyal medyayı, e-ticaret platformlarını ya da internet bankacılığı uygulamalarını kullanırken, kendimiz hakkında giderek daha fazla bilgiyi internet üzerinden paylaşıyoruz. Bu bilgilerin güvenliğini sağlamak için gerekenler ise yalnızca birkaç basit adım. Güvenli İnternet, sosyal medya kullanımından sanal para birimleriyle yapılan ödemelere, internet kullanımınızın her aşamasında sizi daha güvende hissettirecek öneriler sunuyor. İnternet güvenliğini sağlayan unsurları, hangi bilgilerin ne gibi amaçlarla hedef alınabileceğini açıklıyor.

Güvenli İnternet şu sorulara ve daha fazlasına yanıt veriyor:

– Siber saldırganlar kullanıcılara ait bilgileri hangi yöntemlerle çalıyor?
– Güvenli bir internet deneyimi oluşturacak tedbirler hangileri?
– Güvenli e-ticaret ve internet bankacılığı mümkün mü?
– İnternetteki mahremiyetiniz neden önemli?

– Akıllı cihazlara indirilen hangi tür uygulamalar ne gibi tehlikeler barındırıyor?

güvenli

güvenli

Zet Lorento & Lorent Research Lab Hakkında

Zet Lorento & Lorent Research Lab’ın çekirdek kadrosu bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, pazarlama ve reklamcılık ile radyo, sinema ve televizyon eğitimi almış profesyonellerden oluşuyor.
Bugüne kadar çeşitli mobil uygulama projelerinde yer alan ekip, genellikle fikir geliştirme süreçlerine katkıda bulunuyor. Projelerini çeşitli kurumlara ve kuruluşlara sunuyor, işbirlikleri başlatıyor ve zaman zaman bu projeleri kamu yararı için hibe ediyorlar. İnternet güvenliğinin yanı sıra en çok ilgili oldukları konu ise iletişim; iletişim uygulamaları üzerinde fikir geliştirme ve ürün tasarımı çalışmaları yapıyorlar.

 

GÜVENLİ İNTERNET

Yazar: Zet Lorento & Lorent Research Lab
Dizi / Tür: Kurgu dışı – Teknoloji – Bilişim
Yayım Tarihi: Ekim, 2020
Sayfa Sayısı: 136
Fiyat: 19,50 TL (KDV’den muaftır.)


Sitemizdeki diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.