Connect with us

Gündem

Hande Doğandemir, Asu Maro’ya Röportaj Verdi

Published

on

hande

“Hükümsüz” dizisinde kadın cinayetlerini çözen Avukat Filiz karakteriyle izleyici karşısına çıkan Hande Doğandemir, Asu Maro’ya verdiği röportajda hem mesleği ve projelerine hem de hayatına dair soruları tüm açıklığıyla yanıtladı.

Dizilerin yanı sıra sinema ve tiyatro projelerinde yer alarak adından söz ettiren başarılı oyuncu, popüler kültürde tanınmış bir isim olması nedeniyle önyargılarla karşılaştığını ifade ediyor. Proje seçimlerinde “büyük rol-küçük rol” ayrımı yapmadığını söyleyen Doğandemir röportajda, özellikle sinemada yeterince kadın hikayesi izleyememekten duyduğu üzüntüyü de dile getiriyor. Kadın karakterlerin derinlikli şekilde yazılmadığına dikkat çeken oyuncu, “Senaristler çoğunlukla erkek ve kadın karakterlerin üzerinde çok düşünmüyorlar galiba.” diyor. Çiçekçilik eğitimi alan güzel oyuncunun çiçek ve bitki merakını, mutfakla yakın ilişkisini, hayatı planlı yaşama alışkanlığını da anlattığı samimi sohbetin devamı, Milliyet Sanat’ın Mayıs 2021 sayısında Asu Maro’yla Ayın Söyleşisi’nde…

Oyunculuğunun ilk zamanlarında daha çok romantik komedilerde izleyici karşısına çıkan Hande Doğandemir, birkaç yıldır kariyerinde yeni kapılar açtı. Craft’ta Çağ Çalışkur’un sahnelediği “Waterproof” oyunuyla, maden kazasında çocuklarını kaybeden annelerden biri olarak tiyatro sahnesine çıkan başarılı oyuncu, Haluk Bilginer ve Ali Atay ile birlikte rol aldığı “Nuh Tepesi” ile de festivallere katıldı. Halil Babür’ün yazıp yönettiği, Doğandemir’in Alican Yücesoy, Selen Uçer ve Ahmet Rıfat Şungar ile birlikte rol aldığı, tiyatro ve sinema disiplinlerini buluşturan “İçimdeki Yangın” projesi de seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. “Kırmızı Oda”daki rolüyle televizyon izleyicisiyle özlem gideren Doğandemir, bugünlerde ise dijital platformda yayınlanan ve iki kadın avukatın hikâyesi üzerinden kadın meselesini merkezine alan “Hükümsüz” dizisinde Avukat Filiz karakterine hayat veriyor.

Oyunculuk kariyerini başarıyla sürdüren Hande Doğandemir’in Asu Maro ile Ayın Söyleşisi’nde gerçekleştirdiği derin sohbet, Milliyet Sanat’ın Mayıs 2021 sayısında okurlarla buluşuyor. Mesleki yolculuğunda girdiği farklı yollarda, popüler bir isim olması nedeniyle önyargılarla karşılaştığını söyleyen Doğandemir, sektöre dair eleştirilerini de dile getiriyor. Oyunculuk macerasını değerlendirerek detaylı açıklamalarda bulunan başarılı oyuncu yer aldığı projelerin kendisi için neler ifade ettiğini, kariyer tercihlerini nasıl yönlendirdiğini, heyecanlanlarını ve hayal kırıklıklarını tüm içtenliğiyle anlatıyor.

Hande Doğandemir’in ev hayatına, çiçek ve bitki sevdasına, beslenme alışkanlıklarına, sporla ve mutfakla ilişkisine dair renkli detayların yer aldığı söyleşinin tamamı Milliyet Sanat’ın Mayıs 2021 sayısında…

Kitabevleri ve marketlerde okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.