Connect with us

Gündem

Kargo Çalışanlarının Çocuklarına 10 Bin Hediye Kitap

Published

on

Kargo Çalışanlarının Çocuklarına 10 Bin Hediye Kitap

“KİTAPLAR BAŞKA DÜNYALARI EVE SIĞDIRIR””

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), koronavirüs sürecinde büyük bir özveriyle çalışan kargo ve kurye çalışanlarının çocuklarına 10 bin kitap armağan etti. Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği’nin (KARİD) desteğiyle dağıtılan Redhouse Kidz’in Kirpi ve Sergi kitabı, salgın kahramanlarının yaz tatiline renk katıyor.


Kargo Çalışanlarının Çocuklarına 10 Bin Hediye Kitap


Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) ve Vakfın yayınevi Redhouse Kidz, tüm dünyanın olağanüstü bir dönemden geçtiği koronavirüs sürecinde yağmur, sıcak, gece, gündüz demeden aralıksız çalışarak bizlere ihtiyaçlarımızı ulaştıran kargo ve kurye çalışanlarının çocuklarına 10 bin kitap armağan etti.

Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir, Tarsus ve SEV Amerikan Kolejleri, SEV İlköğretim Kurumları ve Redhouse Kidz’in bağlı olduğu SEV, koronavirüs sürecinin kahramanlarından sağlık çalışanları ile çocuklarına 23 Nisan’da 10 bin kitap armağan etmesinin ardından bu kez de kargo ve kurye çalışanları için bir proje hayata geçirdi. Dünya nüfusunun neredeyse yarısının evlerine kapandığı koronavirüs sürecinde, kendilerini riske atarak büyük bir özveriyle çalışmaya devam eden, bizlere ihtiyaçlarımızı ulaştıran kargo ve kurye çalışanları ile büyük bir sabırla onların yollarını gözleyen çocuklarına teşekkür etmek ve yaz tatilinde birlikte kitap okumaları amacıyla 10 bin kitap armağan etti.

KAHRAMANLARA TESLİM EDİLDİ

Projeye, Türkiye’de faaliyet gösteren kargo, kurye ve posta firmalarının bağlı olduğu Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) de destek oldu. SEV’e bağlı Redhouse Kidz tarafından basılan, Özge Bahar Sunar’ın yazdığı, Ceyhun Şen’in resimlediği Kirpi ve Sergi kitabı, KARİD tarafından üyelerinin çalışanlarına dağıtıldı.

“Kitaplar başka dünyaları eve sığdırır” diyen Redhouse Kidz’in Kirpi ve Sergi kitabı, karşılaştığı engeller karşısında asla pes etmeyen bir kirpinin öyküsünü anlatıyor. Kirpi ve Sergi kitabını, salgın döneminin kahramanları kurye ve kargo çalışanları ile çocukları yaz tatili akşamlarında keyifle okuyorlar…


Kargo Çalışanlarının Çocuklarına 10 Bin Hediye Kitap


SEV hakkında

Kökleri bir buçuk asır öncesine uzanan Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV); 1968 yılında Talas Amerikan Okulu, Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji ve Tarsus Amerikan Koleji mezunları tarafından kuruldu ve yarım asrı geride bıraktı. Bugün SEV çatısı altında 8 kurum bulunuyor. Bunlar, Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji, Özel SEV Lisesi (SEV Amerikan Koleji), Üsküdar SEV İlköğretim Kurumları, İzmir SEV İlköğretim Kurumları, Tarsus SEV İlköğretim Kurumları ve SEV Yayıncılık (Redhouse).

SEV’e bağlı lise ve ilköğretim kurumlarında bugün 5 bin 400 öğrenci eğitim görüyor. Kurumlarımızda bin 200 Türk ve uluslararası öğretmen, yönetici ve destek grupları, ülkemizin geleceği çocuklara en nitelikli eğitimi sağlamak için görev yapıyor. Lise ve ilköğretim kurumlarımızın 20 bin mezunu bulunuyor.

SEV, lise düzeyinde en fazla burs veren kurumlar arasında yer alıyor. İhtiyaç, başarı, sanat, spor ve bilim gibi çeşitli burslarla, kriterlere uygun öğrencilere yüzde 100 de dâhil olmak üzere çeşitli oranlarda burs veriyor.

Bugün SEV okullarında, her 5 öğrenciden birisi burslu olarak eğitim görüyor. Hedefimiz, her 4 çocuğumuzdan 1’ini burslu okutmak ve bu hedefimize giderek yaklaşıyoruz.

SEV Yayıncılık hakkında:

SEV Yayıncılık, kökleri ilk kez 1861 yılında yayımlanan Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

 

Diğer Haberlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz