Connect with us

Kitap

Cem Mumcu’nun Yeni Kitabı Raflarda

Published

on

cem

Cem Mumcu’nun, ‘dialogger’ isimli Youtube söyleşileri üzerine kaleme aldığı “Ölmeden Önce Mümkünse Yaşamanız Gereken Bir Hayat” okuyucusuyla buluştu.

cem

Yazar, yayıncı ve psikiyatrist Cem Mumcu’nun, ‘dialogger’ isimli Youtube söyleşileri üzerine kaleme aldığı “Ölmeden Önce Mümkünse Yaşamanız Gereken Bir Hayat”, sıradan dünyadan bahsedip okuyucusunu o sıradanlıktan çıkarmak için farklı bir bakış açısına davet ediyor. Okuyan Us Yayınevi tarafından yayımlanan ve 5 Temmuz’da okuyucuları ile buluşan kitap; üniversite öğrencisinden iş hayatındaki bireye, üst düzey yöneticiden geleceğini düşünen ebeveyne kadar geniş bir kitleye hitap ediyor.

Psikiyatride artistik yaratıcılık ve duygu durum ile ilgili bilimsel araştırmalar yapan ve bu alanda birçok kitabı bulunan Cem Mumcu, ‘dialogger’ isimli Youtube söyleşileri üzerine kaleme aldığı “Ölmeden Önce Mümkünse Yaşamanız Gereken Bir Hayat” kitabını okurlarıyla buluşturdu.

Kaygılarımla nasıl başa çıkacağım? Öfke kontrol edilebilir bir şey mi? Neden aldatılıyoruz? Neden aldatıyoruz? Aşk gerçekte nedir? İnsan neden gider? Gerçekten kaçabilir miyiz? Teknoloji ve sosyal medya bize ne yapıyor? Tüm bu soruları ve daha onlarcasını, birbirinden farklı yaşlardan, mesleklerden, geçmişlerden, cinsel kimliklerden gelen ‘oyun arkadaşları’, ‘dialogger’ isimli Youtube söyleşilerinde Cem Mumcu’ya sordu. Yanıtlar aldı, yeni sorularla karşılaştı. Sonucunda bütün bu söyleşiler dev bir kitaba dönüştü.

Dialogger ilk sezonunun 50’yi aşkın bölümü Cem Mumcu kitabının oluşumuna gönül veren bir ekip tarafından defalarca kez izlenip deşifreleri çıkartılarak oluşturuldu. Söyleşilerde 100’e yakın birbirinden farklı insanın sormuş olduğu soruların tamamı titizlikle dinlenerek kitaba alındı. Büyük bir ekip çalışması ve emeğin eseri olan Cem Mumcu’nun 18. kitabı, Türkiye’nin dört bir yayınındaki kitabevlerinde ve Okuyan Us Yayınevi’nin resmi online sitesinde satışta.