Connect with us

Festival

Lara Kamhi Hız Kesmiyor

Published

on

Lara Kamhi

Çağdaş sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi nisan ayında yeni eseriyle İzmir’de düzenlenen bir sergiye katılırken, video çalışması ve yönetmenliğini üstlendiği klipleri de iki ayrı uluslararası festivalde yer alıyor! Kamhi ilk olarak, dijital sanatçıların kolektif üretimleriyle süreç içinde gelişerek büyüyen ve 15 Nisan Perşembe günü İzmir’de açılacak olan TECHNÊ Sergisi’ne Beta Nova adlı eseriyle katılacak. Ardından sanatçının, sinema ve gözlemci ilişkisini irdeleyen ve sarmallık tarihine göz atan İçine Çeken Cehalet – Deneyimlenebilir Sanrılar adlı video çalışması, çevrimiçi düzenlenen Amber Network Festivali kapsamında 19-21 Nisan tarihleri arasında yayınlanacak. 23-24 Nisan tarihlerinde çevrimiçi gerçekleşecek 4. FilmArte Festivali’nin Madrid gösteriminde ise, yarı finalist olarak seçilen “Tutsak” klibi izleyiciyle buluşurken “Senden Korktum Ben” klibi de En İyi Müzik Video Klibi kategorisinde yarışacak.

Lara Kamhi

Çağdaş Sanatçı, Nisan Ayında Eserleriyle Türkiye’de Bir Sergide ve Uluslararası İki Ayrı Festivalde!

Üretimleri ve başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Lara Kamhi yeni çalışması Beta Nova ile; alışılmışın dışında, çok katmanlı bir sanat deneyimi yaşamak isteyenleri interaktif, hareketli ve eğlenceli dünyalara götüren TECHNÊ Sergisi’ne katılıyor. Gizem Renklidağ’ın analog ve dijital teknikleri bir arada kullanarak resim sanatını bambaşka deneyimlere taşıdığı sergi sanatseverleri, tuvallerin teknolojiyle dönüşüp dijitalleştiği, hareketlendiği, sese-müziğe dönüştüğü benzersiz bir deneyime davet ediyor. 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde açılacak sergi, hafta içi 09.00-17.30 saatleri arasında pandemi koşullarına uygun olarak gezilebilecek.

Sanatçının üç bölümden ulaşan İçine Çeken Cehalet – Deneyimlenebilir Sanrılar adını verdiği video çalışması ise 19-21 Nisan tarihleri arasında çevrimiçi ortamda düzenlenen Amber Network Festivali’ne katılacak. Gerçekliğin sanal, sanallığın da gerçekçilik düzlemini araştıran bu kısa video çalışmasında Lara Kamhi; mitler, masallar ve efsanelerden evrilen günümüz popüler kültürüne değinirken, bilgi adı altında yüceltilen bir nevi cehaletin hipnotik akışında kaybolmuş bakışlarımızın tarihçesini inceliyor. Kamhi festival kapsamında, 22 Nisan Perşembe günü Zoom üzerinden çalışmasıyla ilgili bir de söyleşi gerçekleştirecek.

Son olarak, sanatçı Lara Kamhi’nin daha önce katıldığı festivallerden ödüllerle dönen “Senden Korktum Ben” klibi, 23-24 Nisan tarihlerinde düzenlenen 4. FilmArte Festivali‘nin Madrid gösteriminde En İyi Müzik Video Klibi kategorisinde yarışacak. Aynı festivalde yarı finalist olarak seçilen “Tutsak” klibinin ise gösterimi yapılacak. Pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek festival, sanatçıların yaratıcı yeteneklerini sergileyebilecekleri önemli buluşma yerlerinden biri olmayı hedefliyor.