Connect with us

Gündem

Milliyet Arkeoloji Dergisi 2. Sayısı Okurlarla Buluşuyor

Published

on

Milliyet Arkeoloji Dergisi

Arkeolojiye dair konuları herkese hitap edecek özel bir anlatımla ele alan Milliyet Arkeoloji Dergisi, kültür mirası bilincini oluşturmak için okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Aylık yayınlanan Arkeoloji Dergisi’nin ikinci sayısına Milliyet Gazetesi okurları 23 Mayıs Pazar günü gazete ile birlikte ücretsiz olarak ulaşabilecek.

Yaşamın gündelik temposu içinde okurlarına nefes alma alanları yaratan Milliyet Gazetesi, Arkeoloji Dergisi ile kültür mirası bilincinin oluşmasına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Keşfetmeye meraklı okurları ile birlikte çocukları da unutmayan Milliyet Arkeoloji Dergisi, arkeoloji haberlerinden Türkiye’nin dört bir yanındaki müzelerdeki güncel gelişmelere, profesyonel rehberlerin anlatımıyla en özel tur rotalarından arkeolojiyle ilgili filmler ve kitaplara kadar yine birçok konuyu farklı bir bakış açısıyla sunuyor. “Tarih Kokan Tarifler” bölümünde de Antik Yunan ve Roma kaynaklarında geçen bir tarifolan  ballı karidesi detaylı anlatımla ele alıyor.

Milliyet Arkeoloji Dergisi, 23 Mayıs Pazar günkü ikinci sayısında; “Gece müzeciliği ile Uyanan Güzel Efes, hızlı atların ve kahraman savaşçıların kenti Kibyra, ışığın ve mavinin ülkesi Likya, tarihin sıfır noktası Göbeklitepe ile Anadolu’nun spor ve eğitim mekanları Gymnasionlar’ı mercek altına almasının yanı sıra minik okurlarını da çocuk sayfalarında tarihi keşfe çıkarıyor.

23 Mayıs Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Arkeoloji Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik, gazetelik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.