Connect with us

Filmler

MUBI “En Çok İzlenenler Seçkisi” ATLAS 1948 Sineması’nda

Published

on

Atlas 1948 x MUBI iş birliği kapsamında, “Aralık En Çok İzlenenler Seçkisi” 28, 29 ve 30 Ocak tarihlerinde Atlas 1948 perdesinde gösterimde olacak. 

Beyoğlu Kültür Yolu’nun merkezinde yer alan ve yenilenen dijital alt yapısı ile film festivalleri, gala, ülke sinemaları ve vizyon filmlerinin yanı sıra sahne sanatları ve konserlere de ev sahipliği yapan Atlas 1948 Sineması ile “art house” film seçkileriyle sinema dünyasının lider dijital platformu MUBI beyazperde iş birliği ilgi görmeye devam ediyor.

Kült klasiklerden modern başyapıtlara dünyanın her köşesinden filmlerin yayınlandığı dijital platform MUBI’de her ay en çok seyredilen filmler, yenilenen Atlas 1948 Sineması’nda özel MUBI kuşağı ile beyaz perdeye taşınmaya devam ediyor.

Atlas 1948 Sineması, Aralık ayının MUBI’de en çok izlenen filmleri “Lux Æterna”, “Paris’te Bahar” ve “Senin Adın”ı 28, 29 ve 30 Ocak tarihlerinde, dev perdede izleyebilme fırsatı sunuyor.

MUBI iş birliği kapsamında, “Aralık En Çok İzlenenler Seçkisi” Atlas 1948’in tarihi dokusunda seyirci ile buluşacak.

MUBI x Atlas 1948:

Aralık En Çok İzlenenler Seçkisi

28-29-30 Ocak Cuma, Cumartesi & Pazar

28 Ocak Cuma

Lux Æterna  

Lux Æterna 19:30  –    51 dk

 

Gerilim – Dram | 2019 | Fransızca; Türkçe altyazılı

Gaspar Noé’nin orta metrajlı filmi Lux Æterna, Béatrice Dalle ve Charlotte Gainsbourg’u cadılar hakkında çekilen bir filmin setinde odağına alıyor.

Yönetmen: Gaspar Noé

Paris’te Bahar      

Paris'te Bahar20:45    – 73 dk

Romantik – Komedi | 2020 | Fransızca; Türkçe altyazılı

 

Suzanne Lindon’un yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı Seize printemps, kendi yaş grubundakilerden sıkıldığı bir dönemde kendisinde yaşça büyük bir tiyatro oyuncusuyla tanışan 16 yaşındaki genç  Suzanne’nin hikâyesini anlatıyor.

16 yaşındaki Suzanne, yaşıtlarından sıkılmaya başlamıştır. Her gün evden okula yürürken, bir tiyatronun önünden geçer ve bir gün, burada kendinde yaşça büyük bir oyuncuyla tanışır. Zaman geçer ancak Suzanne bu yabancıyı aklından çıkaramaz. Pembe bulutlar ve narlı limonatalar arasında gidip gelen bu ikili, can sıkıntılarına birbirleriyle cevap bulur ve aşık olurlar. Ancak Suzanne, onun için çekilmez ancak akranlarının çok severek yaşadığı 16 yaşını ve bir daha geri dönülemeyecek bu zamanları kaçırmakta mıdır?

Yönetmen: Suzanne Lindon

Senin Adın             

Senin Adın

22:30          –          112 dk

 

Animasyon – Fantastik – Dram | 2020 | Japonca; Türkçe altyazılı

Makoto Shinkai’nin yönettiği Senin Adın, birbirini tanımayan ve farklı şehirlerde yaşayan iki gencin, birbirleriyle garip bir şekilde bağlantı kurmaları sonucu gelişen olayları anlatıyor.

Dağların sardığı bir bölgede yaşayan Mitsuha, hayatından çok da memnun olmayan liseli bir kızdır. Babası vali olarak çalışmakta ve seçim kampanyaları ile uğraşmaktadır. Evde kendisi, kardeşi ve büyükannesi dışında kimse yoktur. Kırsal kesimdeki yaşamı onu bunaltmaktadır ve esas isteği Tokyo’nun muhteşem şehir hayatının bir parçası olmaktır. Diğer tarafta ise Taki vardır. Taki Tokyo’da yaşayan, Mitsuha ile aynı yaşlarda bir gençtir. Günleri, Tokyo’daki herhangi bir genç gibi hem arkadaşlarıyla vakit geçirip hem de çalışarak geçmektedir. Ancak bir gün, rüyasında kendini dağların sardığı bir kentte yaşayan bir kız olarak görecektir. Mitsuha ise tam tersi, kendini Tokyo’da yaşayan bir erkek olarak. Birbirine yabancı bu iki genç, garip bir şekilde kendilerini, birbirlerine bağlanırken bulacaktırlar.

Yönetmen: Makoto Shinkai

29 Ocak Cumartesi

16:00: Paris’te Bahar – 73 dk

18:30: Senin Adın –   112 dk

21:00 Lux Æterna –  51 dk

30 Ocak Pazar

15:30 Senin Adın – 112 dk

18:00 Paris’te Bahar  –  73 dk

20:30 Lux Æterna    –      51 dk

ATLAS 1948 Sineması Hakkında:

1948’de açılan Atlas Sineması, 2019-2020 yıllarında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan detaylı restorasyon ile tarihi Atlas Binası özgün yapısına kavuşturularak sahnesinden koltuklarına, ses sisteminden fuayesine kadar baştan aşağı tamamen yenilendi. Atlas 1948 Sineması, salonu ve localarındaki 481 koltuğu, 13×7 m’lik 3D özellikli perdesi, 7+1 (surround) ses sistemi, 4K çözünürlüklü DCP ve 35mm projeksiyonu, truss sistemi, ses ve ışık odası, yenilenen fuayesi ile Film Festivallerinin, galaların ve temsillerin Beyoğlu’ndaki merkezi olmaya devam ediyor. 18×7 m’lik sahnesinde, tiyatro ve diğer sahne sanatlarına ev sahipliği yapan Atlas 1948 Sineması üç boyutlu hayalet perdesi ile çağdaş sahne sanatlarının büyülü dijital dünyasını bir adım öteye taşıyor. UV-C özel steril iklimlendirme sistemi ile pandemi koşulları gözetilerek temiz hava ile çalışacak şekilde uygulandı.