Connect with us

Sinema

Netflix, Tüyler Ürpertici Korku Sokağı Üçlemesi’nin Fragmanını Paylaştı

Published

on

korku sokağı

ÜÇ FİLM. ÜÇ HAFTA. SONSUZ BİR DEHŞET! Korku Sokağı Üçlemesi, temmuz ayında tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te

Korku Sokağı Üçlemesi Hakkında

Korku Sokağı Üçlemesi 1. Kısım: 1994: 2 Temmuz 2021

Korku Sokağı Üçlemesi 2. Kısım: 1978: 9 Temmuz 2021

Korku Sokağı Üçlemesi 3. Kısım: 1666: 16 Temmuz 2021

1994 yılında bir grup genç, yaşadıkları kasabaya yüzlerce yıldır musallat olan lanetli olayların birbiriyle olan bağlantısını ve sıradaki kurbanların kendileri olabileceğini keşfeder. R.L. Stine’ın çok satan korku serisinden uyarlanan üçleme, Shadyside’ın uğursuz geçmişine uzanan kâbus dolu bir öyküyü anlatıyor.

Leigh Janiak (yönetmen) ve R.L. Stine (yazar), paylaşılan resmi fragman ile birlikte 300 yıllık bir hikayeyi anlatan bu üçlemede izleyiciyi neler beklediğini anlatıyor: 

Leigh Janiak: Korku Sokağı’nı yapan bir film yapımcısı ve aynı zamanda bir sinemasever olarak, korku filmlerinin bazı harika dönemlerine saygı duruşunda bulunmak beni çok heyecanlandırdı. 1. Kısım: 1994 için, 90’ların korku sinemasının şimdiye kadar yapılmış en iyi filmi Scream her şeyin ötesindeydi. 2. Kısım: 1978 için slasher filmlerinin en parlak günlerine baktım ve 13. Cuma, Halloween ve Elm Sokağı Kabusu’ndan referans aldım. 3. Kısım:1666 için en büyük ilham kaynağım da Terence Malick imzalı Yeni Dünya: Amerika’nın Keşfi oldu.

R.L. Stine: Korku Sokağı’nı tüm dünyadaki insanlara bağlayan şey, hepimizin aynı korkulara sahip olması. Hangi ülkede olursanız olun, herkes karanlıktan, dolaba gizlenmiş birinden ya da daha önce hiç bulunmadığı garip yeni bir yerde olmaktan korkar. Hepimizin korkuları aynı.

Yönetmen: Leigh Janiak

Yürütücü Yapımcılar: Kori Adelson, Timothy M. Bourne, Leigh Janiak, Yvonne M.Bernard, Joan Waricha, Jane Stine

Yapımcılar: Peter Chernin, Jenno Topping, David Ready, Kori Adelson

(3. Kısım: 1666’nın yapımcısı, 1. Kısım: 1994: ve 2. Kısım: 1978’in yürütücü yapımcısı)

Senaristler: Phil Graziadei ve Leigh Janiak (1 Kısım: 1994); Zak Olkewicz ve Leigh Janiak (2. Kısım: 1978); Phil Graziadei, Leigh Janiak ve Kate Trefry (3. Kısım: 1666)

Hikaye: Kyle Killen, Phil Graziadei ve Leigh Janiak (1. Kısım: 1994); Zak Olkewicz, Phil Graziadei ve Leigh Janiak (2. Kısım:1978)

Müzik: Marco Beltrami ve Marcus Trumpp (1. Kısım: 1994); Marco Beltrami ve Brandon Roberts (2. Kısım: 1978); Marco Beltrami ve Anna Drubich (3. Kısım: 1666)

Kostüm Tasarımı: Amanda Ford

Kurgu: Rachel Goodlett Katz

Prodüksiyon Tasarımı: Scott Kuzio

Görüntü Yönetmeni: Caleb Heymann

Ortak Yapımcılar: Doug Torres ve Jeffrey Harlacker

Korku Sokağı Üçlemesi 1. Kısım: 1994:

1994 yılında bir grup genç, kasabalarını 300 yılı aşkın bir süredir rahatsız eden, bir dizi acımasız cinayetten sorumlu antik bir kötülükle savaşmak zorundadır. Shadyside’a hoş geldiniz.

Oyuncu Kadrosu: Kiana Madeira, Olivia Scott Welch, Benjamin Flores Jr., Julia Rehwald, Fred Hechinger, Ashley Zukerman, Maya Hawke, Darrell Britt-Gibson, Jordana Spiro, Jordyn DiNatale

Korku Sokağı Üçlemesi 2. Kısım: 1978:

Yıl 1978, Shadyside. Okul yaz tatilinde ve Nightwing Kampı’nda aktiviteler başlamak üzeredir. Ancak Shadysidelı biri öldürme dürtüsüyle ele geçirildiğinde, kamptaki eğlence korkunç bir hayatta kalma mücadelesine dönüşür.

Oyuncu Kadrosu: Sadie Sink, Emily Rudd, Ryan Simpkins, McCabe Slye, Ted Sutherland, Jordana Spiro, Gillian Jacobs, Kiana Madeira, Benjamin Flores Jr., Ashley Zukerman, Olivia Scott Welch, Chiara Aurelia, Jordyn DiNatale

Korku Sokağı Üçlemesi 3. Kısım: 1666: 

Sarah Fier’in lanetinin kökenleri, tarihin tekerrür ettiği bir gecede ortaya çıkarken, Shaydise kasabasındaki insanların hayatlarını sonsuza dek değiştirir.

Oyuncu Kadrosu: Kiana Madeira, Ashley Zukerman, Gillian Jacobs, Olivia Scott Welch, Benjamin Flores Jr., Darrell Britt-Gibson, Sadie Sink, Emily Rudd, McCabe Slye, Julia Rehwald, Fred Hechinger, Jordana Spiro, Elizabeth Scopel, Randall Havens