Connect with us

Kitap

Redhouse Kidz’den Yeni Seri

Published

on

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık), yazar Christian Hill’in Keşifler ve Fikirler adlı iki kitabını çocuklarla buluşturuyor. Fikirler kitabında, kâğıttan bisiklete, daktilodan x ışınlarına günümüzde kullanmaya devam ettiğimiz çeşitli icatları bulan 18 mucidin yolculuğuna ortak oluyoruz. Keşifler’de ise parmak izi, yerçekimi, aşı gibi 16 keşfin dünyayı nasıl değiştirdiğine tanık oluyoruz.

Yaptıkları keşiflerle tarihe damga vurdular, icatlarıyla milyonlarca insanın yaşamını değiştirdiler. Peki, insanlığın yönünü değiştiren bu fikirler ve keşifler nasıl ortaya çıktı? Bugün hâlâ kullandığımız icatları, insanlığın yolunu aydınlatan keşifleri insanlığa kazandıran dâhiler kimlerdi?

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık), yazar Christian Hill’in Keşifler ve Fikirler adlı iki kitabıyla; tarihin önemli kişiliklerinin öyküsünü okurla buluşturuyor, onları bir kez daha hatırlamamızı sağlıyor. Milyonlarca insanın yaşamını değiştiren bu fikirler, mucitlerin aklına nereden geldi? Coğrafyadan fiziğe pek çok dalda çalışan bilim insanı, doktor, arkeolog ve kâşifler hangi güçlü isteklerle bu keşifleri yaptılar? Bu kitaplarda, bu muhteşem yaşam öykülerini, Giuseppe Ferrario’nun yalın ve öyküleyici çizimleri eşliğinde keşfediyoruz…

 

İLHAMLA DOĞAN İCATLAR

Yaşamlarımızda büyük değişimlere yol açan icatların arkasında genellikle bir ilham, dâhice bir fikir ve çoğu zaman da harika bir hikâye vardır! Redhouse Kidz’in Fikirler kitabında, merkezi ısıtma, kâğıt, kurşunkalem, tren, bisiklet, fotoğraf, bilgisayar, daktilo, telefon, otomobil, telsiz, x ışınları, plastik, televizyon, antibiyotik, mikrodalga fırın, video oyunu, internet, web gibi birçok icadın hikâyesi anlatılıyor.

Milyonlarca insanın yaşamını değiştiren bu fikirler mucitlerin aklına nereden geldi? Kafalarının içinde her şeyi değiştirecek o fikrin ilk kıvılcımı çaktığında ne yapıyorlar, ne düşünüyorlar, ne söylüyorlardı… Bu kitapta yer alan 18 mucidin hikâyesiyle, bu icatların hangi şartlar altında yapıldığı keşfediliyor.

Günümüzde kullanmaya devam ettiğimiz çeşitli icatların ilgi çekici yolculuklarını yalın ve eğlenceli bir dille anlatan Fikirler kitabı, 10 yaş ve üzeri okurları hem bilgilendiriyor hem de onlara ilham veriyor.

KEŞİFLER DOĞURAN FİKİRLER

Parmak izinin keşfi, kan dolaşımının, yerçekiminin, aşının, elektriğin, radyoaktivitenin keşfi… Hepsi insanlığın yönünü değiştirdi.

Peki, coğrafyadan fiziğe pek çok dalda çalışan bilim insanı, doktor, arkeolog ve kâşifler hangi güçlü isteklerle bu keşifleri yaptılar? Onları harekete geçiren ilk parlak fikir neydi, hangi aşamalarda zorlandılar, keşiflerini nasıl başarıyla sonuçlandırdılar?

Dünyayı değiştiren 16 keşfin ilgi çekici hikâyelerini yalın ve eğlenceli bir dille anlatan Redhouse Kidz’in Keşifler kitabı, 10 yaş ve üzeri okurları hem bilgilendiriyor hem de onlara ilham veriyor.

 

FİKİRLER

redhouse kidz

 Yazan: Christian Hill

Resimleyen: Giuseppe Ferrario

Yayınevi: Redhouse Kidz

Yaş Grubu: 10 yaş ve üzeri

Ölçü: 16 x 20,5 cm

Sayfa Sayısı: 136

Cilt: Karton Kapak

Kâğıt: 1. Hamur

Basım Tarihi: Mart 2020

ISBN: 978-605-2079-86-7
Barkod: 9786052079867

Fiyatı: 26 TL

 

KEŞİFLER

Yazan: Christian Hill

Resimleyen: Giuseppe Ferrario

Yayınevi: Redhouse Kidz

Yaş Grubu: 10 yaş ve üzeri

Ölçü: 16 x 20,5 cm

Sayfa Sayısı: 112

Cilt: Karton Kapak

Kâğıt: 1. Hamur

Basım Tarihi: Mart 2020

ISBN: 978-605-2079-85-0
Barkod: 9786052079850

Fiyatı: 26 TL

 

 Christian Hill:

1967’de Milano’da doğdu. Uçak mühendisliği alanında eğitim almasına rağmen hayatı boyunca hiç mühendislik yapmadı. 2013’ten beri çocuk kitapları ve çocuklar için senaryolar yazmaktadır.

Giuseppe Ferrario:

1969 yılında İtalya’da, Milano’da doğdu. Brera Güzel Sanatlar Akademisi’nde okudu, ardından tasarımcı olarak çalıştı. İllüstratörlük ve karikatüristliğin yanı sıra Walt Disney, Warner Bros., Mtv. Scrive ile çalıştı, çizgi romanlar yaptı. İki arkadaşıyla birlikte bir animasyon çizgi film şirketi kurdu. Çalışmalarına ve kitap resimlemeye devam ediyor.

SEV Yayıncılık:

SEV Yayıncılık, kökleri ilk kez 1861 yılında yayımlanan Redhouse sözlüklere kadar uzanan köklü bir yayıncılık geleneğine sahiptir. Bugün Redhouse markası altında onlarca çeşit sözlük ve eğitim aracı yayımlarken, Redhouse Kidz markasıyla çocuk kitapları yayıncılığı alanında önemli yayınevleri arasında yer alıyor.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.


Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.