Connect with us

Sanat

SALT’ın Çalışma Grupları’nda Gülsün Karamustafa Atölyesi

Published

on

SALT’ın Çalışma Grupları programı, sanatçı Gülsün Karamustafa’nın atölyesiyle devam ediyor. Çevrimiçi ortamda, kayıtlı katılımcılarla gerçekleştirilecek atölyede, ressam Sabiha Rüştü Bozcalı tarafından, Reşad Ekrem Koçu’nun İstanbul Ansiklopedisi için üretilmiş illüstrasyonlar incelenerek “resim ve illüstrasyon ilişkisi” tartışmaya açılacak. Atölyeye başvuru için son gün 21 Mart Pazar.

Çalışma Grupları: Gülsün Karamustafa Atölyesi

İllüstrasyon pentürün düşmanı mı?

SALT’ın “hiyerarşik olmayan, ortak bir öğrenme süreci” şeklinde hazırlanan Çalışma Grupları, sanatçı Gülsün Karamustafa’nın atölyesiyle devam ediyor. Çevrimiçi ortamda, kayıtlı katılımcılarla gerçekleştirilecek atölyede, ressam Sabiha Rüştü Bozcalı tarafından, Reşad Ekrem Koçu’nun İstanbul Ansiklopedisi için üretilmiş illüstrasyonlar incelenerek dönemin problemli konularından “resim ve illüstrasyon ilişkisi” tartışmaya açılacak. Programa, Ömer Durmaz ve Nedret İşli ile Sadık Karamustafa’nın, SALT Online YouTube kanalında yayınlanacak sunumları eşlik edecek.

On kişilik atölyeye başvuru için 21 Mart Pazar gece yarısına kadar bu formun doldurulması gereklidir. Değerlendirme sonucu belirlenen katılımcılarla 23 Mart Salı günü iletişime geçilecektir. Program dili Türkçe’dir.

çalışma

PROGRAM

25 Mart 19.30 Grup Çalışması: “Sabiha Rüştü Bozcalı ve İstanbul Ansiklopedisi Çizimleri”

1 Nisan 19.30 Açık Sunum: Ömer Durmaz ve Nedret İşli, “Ben Türkiye’nin İlk Kadın İllüstratörüydüm”

8 Nisan 19.30 Açık Sunum: Sadık Karamustafa, “Babıali Ressamları ve Konuk Sanatçılar”

15 Nisan 19.30 Grup Çalışması: “Yeni Bir İstanbul Ansiklopedisi Düşünmek ve Görselleştirmek Üzerine Öneriler”