Connect with us

Tiyatro

Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’ndan “Bir Baba Hamlet”, Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda!

Published

on

Baba Sahne’nin bol ödüllü muhteşem komedisi “Bir Baba Hamlet”, yepyeni enerjisiyle 25-26 Ağustos’ta iki gün üst üste KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda! İki farklı cast ile sahnelenen “Bir Baba Hamlet”te Şevket Çoruh’a, ağustos ayı boyunca Günay Karacaoğlu eşlik ediyor. Dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan “Hamlet”i alışılmadık bir yorumla sahneye taşıyan “Bir Baba Hamlet”, tiyatroseverleri dolu dolu gülmeye davet ediyor. KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, URU organizasyonu ve Mey|Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunun biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor. Seyirciler, kapı açılış saati olan 18.30’dan itibaren bahçe ve fuaye alanında, açık havada zaman geçirme imkânı da buluyor. 

Şevket

Şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ın hayata geçirdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun yoğun ilgi gören renkli programı, Baba Sahne’nin muhteşem komedisi “Bir Baba Hamlet”le devam ediyor. 

Yeni sezonda tiyatroseverlere sürpriz yaparak iki farklı cast ile sahnelenen kahkaha dolu oyunda Şevket Çoruh’a, Murat Akkoyunlu ve Günay Karacaoğlu dönüşümlü olarak eşlik ediyor. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda 25 Ağustos Çarşamba ve 26 Ağustos Perşembe akşamları peş peşe sahnelenecek “Bir Baba Hamlet”te Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu birlikte rol alacak.

Şevket

“Bir Baba Hamlet”, hiç azalmayan temposuyla seyircileri dolu dolu gülmeye davet ediyor. Baba Sahne’nin çok ödüllü prodüksiyonu, dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan “Hamlet”i şarkılarla, danslara, sürekli değişen bir dekorla ve kılıktan kılığa giren karakterlerle harmanlayıp tepetaklak bir yorumla sahneye koyuyor. Oyun, Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor. Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu “Bir Baba Hamlet”te seyirciler de zaman zaman oyuna dahil oluyor.

Şevket

Açık Havada, Güvenle Sosyalleşme İmkanı  

Şehirlilerin kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu İstanbullulara yemyeşil huzurlu bahçe ortamında nefes alabilecekleri, güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor. Geçtiğimiz yaz misafirlerinin içleri rahat bir şekilde açık havada vakit geçirmelerini sağlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri bu yıl da en üst düzeyde uygulanıyor. Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunluluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.

Bilet fiyatlarının 60-180 TL arasında değişiklik gösterdiği oyunların kapı açılış saati 18.30, başlama saati ise 21.00. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

Şevket

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2021 Programı

25-26 Ağustos Bir Baba Hamlet – Baba Sahne

1 Eylül Westend / Batının Sonu – Dasdas

2 Eylül Sevgili Arsız Ölüm Dirmit – Tiyatro HemHal

8 Eylül Yeni Bir Şarkı – Moda Sahnesi

9 Eylül Çamlıca’nın Üç Gülü – Kedi Sahne Sanatları 

15 Eylül Hey Gidi Günler – Uygur Gösteri

16 Eylül İki Bekar – Duru Tiyatro

17 Eylül Bülent Beyin Hikayesi – Tiyatro Bal Porsuğu

22 Eylül Ben Anadolu – Mam’art

23 Eylül Üçü Bir Arada – Davran Tiyatrosu