Connect with us

Sanat

Sizin Perşembeniz Şubat Ayı Konuğu Seçkin Pirim

Published

on

İstanbul Modern, Borsa İstanbul’un sponsorluğunda gerçekleştirilen “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Atölyeleri’nde katılımcıları sanatçılarla bir araya getirmeye devam ediyor. 11 Şubat’ta Seçkin Pirim ile çevrimiçi olarak bir araya gelecek katılımcılar, sanatçının uygulama adımlarını takip ederek, kendilerine özgü üç boyutlu formlar yaratacak

“Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri’nin şubat ayının konuğu Seçkin Pirim olacak. Sanatçının sistematik formlar oluşturan heykellerinden ilham alan atölye, katmanlar yaratarak bir bütünü tasarlamaya ve Pirim’in üretim pratiğinde sıklıkla kullandığı kâğıt malzemesinin dinamiğini keşfetmeye davet ediyor.

Sanatçının yapıtları hakkında kısa bir sunum ve söyleşiyle başlayan atölyede katılımcılar Seçkim Pirim’in uygulama adımlarını takip ederek, kendilerine özgü üç boyutlu formlar oluşturuyor ve sanatsal düzlemde derinliği araştırıyor.

Seçkin Pirim kimdir ?

Sizin Perşembeniz

1977 yılında doğan Seçkin Pirim, 1995 yılında İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünü bitirdikten sonra, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü’ne girdi, 2000 yılında mezun olduktan sonra Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Heykel ve tasarım sanatçılarından biri olan Seçkin Pirim, sanat hayatına altmışın üzerinde grup sergisi, 14’ü Türkiye’de, 5’i yurtdışında olmak üzere 19 kişisel sergi gerçekleştirdi. Sanatçının yapıtlarının yer aldığı sergi ve fuarlar arasında C24 Gallery, New York (2016), Retrospektive, Plato Art Space, İstanbul (2014), Siyah Beyaz Sanat Galerisi, Ankara (2014), Discipline Factory, Saatchi Gallery, Londra (2012), Borusan Art Center, İstanbul (2012), Galerie Suzanne Tarasieve, Paris (2016), Art Santa Fe, New Mexico (2014), Art Stage, Singapore (2014), Yverdon-les-Bains, İsviçre (2013), Hotspot İstanbul, Museum House Constructive, Zurih, İsviçre (2013), Wonder Works, The Space Gallery, Hong Kong (2013), Swap Barcelona, Barselona, İspanya (2013), Pera Müzesi, İstanbul Modern (2005) yer alıyor. Heykel ve tasarım alanında 20’nin üzerinde ödüle sahip olan Pirim’in eserleri, National Art Parks, Pekin, Çin, Glory Yeh Museum & Sculpture Park, Tayvan, Çin Ulusal Sanat Müzesi, Pekin, İstanbul Modern Müzesi, Eczacıbaşı vakfı Koleksiyonu, OMM Modern Müze, Eskişehir, Özyeğin Koleksiyonu, Baksı Müzesi,Bayburt, Nezih Barut Koleksiyonu, Elgiz Müzesi, Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu, Sabancı Koleksiyonu, Maurizio Meroni Koleksiyonu, İtalya, Kuok Group Collection, Hong Kong gibi yurtiçi ve yurtdışında birçok özel koleksiyonda ve müzelerde yer alıyor.

Sanatçının dünyasına yolculuk

Kısa söyleşiler ve sanat uygulamalarından oluşan atölye programları sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaşmalarını sağlıyor. Sanatçıların dünyasında bir yolculuğa çıkaran “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri’ne herkes ücretsiz olarak kayıt yaptırabiliyor. Katılımcılar, rezervasyonun ardından gönderilen ön bilgilendirme formuyla listelenmiş malzemeleri etkinlik gününde hazırlayıp, yine aynı formda iletilen adresten çevrimiçi uygulamaya girerek, programa dâhil oluyor.

Tarih: 11 Şubat 2021

Saat: 16.00-17.00

Çevrimiçi canlı konferans yoluyla gerçekleştirilen programa katılım 25 kişiyle sınırlı