Connect with us

Gündem

TEGV, İstanbul Maratonu’nda Koştu

Published

on

Türkiye’nin dört bir yanında ki binlerce çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 7-8 Kasım tarihlerinde 42 km. köprünün üstünde, diğer kategorilerde ise ilk kez sanal olarak koşulan yılın en büyük spor etkinliği İstanbul Maratonu’nda yerini aldı.

25. yılında İstanbul Maratonu’na Türkiye’nin dört bir yanından 24 Etkinlik noktası ve gönüllüleri başta olmak üzere 100’den fazla koşucusu ve 29 kurumun desteği ile toplam 456 eğitim dostuyla “Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin” projesiyle katılan TEGV, maraton sonunda toplanacak bağışlarla 10.000 çocuğu daha nitelikli eğitim desteğiyle buluşturmayı hedefliyor.

TEGV

Bu yılki maratonda TEGV Yönetim Kurulu Üyelerinden, Cengiz Solakoğlu, Prof. Dr. Levend Kılıç, H. Hüsnü Okvuran, Alp Öğücü, Elif Dilmen ve Meltem Bakiler Şahin sanal ortamda koşarak, TEGV Mütevelli Heyeti Üyelerinden Dr. Erkan Koyuncu bisiklete binerek, Doç. Dr. Itır Erhart ise 42 kilometre maraton koşarak geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Vakfın kurucusu ve Onursal Başkanı Suna Kıraç anısına adımlarını atıp, pedal çevirerek bağış toplamak üzere kampanya açtılar.

TEGV, 8 Kasım Pazar günü yaptığı canlı yayınla tüm koşucularını ZOOM Platformu üzerinden bir araya getirdi ve Türkiye’nin her yerinden yayına bağlanan koşucular coşkularını birbirleriyle paylaşma imkânı buldular.

12 yıldır aralıksız katıldığı maratonlarda TEGV koşucularının topladığı bağışlarla bugüne dek 86.000 çocuk eğitim desteğine kavuştu. adana feke escort

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 9 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 20 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası iş birlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.


Sitemizdeki diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz