Connect with us

Gündem

TEGV, Runatolia Maratonu’nda topladığı bağışlarla yaklaşık 600 çocuğu daha nitelikli eğitimle buluşturdu

Published

on

Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturmak amacıyla tam 26 yıldır faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), “Bir Çocuk Değişsin Türkiye Gelişsin” kampanyası ile 2021 yılı boyunca katılacağı spor etkinliklerinin ilk ayağı olan Runatolia Maratonu’nu tamamladı. 

tegv

TEGV, 7 Mart 2021 tarihinde 16’ncısı düzenlenen ve 13. kez katıldığı Runatolia Maratonu’nda 597 çocuğun 1 yıllık eğitim desteğinin karşılanması için gerekli bağış tutarını sağladı.

Bugüne kadar katıldığı maratonlarla 91.000 çocuğu eğitim desteğine kavuşturan TEGV, 2021 yılı boyunca katılacağı maratonlarla yaklaşık 7000 çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Bu süreçte bize destek veren ve verecek olan tüm koşucu ve kurumlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 25 yerleşik ilde 8 Eğitim Parkı, 30 Öğrenim Birimi, 20 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası iş birlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. Vakıf ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

merkez

 


Gündeme dair diğer haberlere sitemizden ulaşabilirsiniz.