Connect with us

Gündem

Yeni Dünya Kampanyası İçin Destekler Büyüyor

Published

on

 Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Eski Arçelikliler Derneği’nin (EAD) uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için başlattığı kampanyaya destekler büyüyor. Artan bağışlarla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde öğrenim gören 350 öğrenciye tabletleri dağıtıldı. 

Yeni dünya kampanyası

Yeni Dünya Kampanyası İçin Destekler Büyüyor

Çocukların nitelikli eğitimle buluşması için çalışan ve 25 yıldır 3 milyona yakın çocuğun hayatına dokunan TEGV’in, Eski Arçelikliler Derneği (EAD) ve Arçelik iş birliğiyle yürüttüğü ‘Yeni Dünya’ kampanyası, bu kez Van, Şanlıurfa ve Şırnak ’daki çocukları sevindirdi.

Kampanya kapsamında gelen bağışlarla temin edilen 350 tablet bilgisayar, Van’ın Gevaş ilçesine bağlı 15 ve Ercis, Şırnak Cizre ve Şanlıurfa’ya bağlı birer köy  ilk öğretim okulunda eğitim gören öğrencilere dağıtıldı. Yerel yönetimlerin ve velilerin katılımıyla gerçekleşen dağıtımda tabletlerine kavuşan çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Öğrenciler, kendilerine dağıtılan bu tabletlerle hem Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği derslere hem de Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme Etkinliklerinin bulunduğu Vakfın pandemi döneminde hayata geçirdiği “TEGV Dijital” adlı Uzaktan Eğitim Platformuna ulaşabilecekler.

Yeni dünya kampanyası

Kampanyaya desteklerin büyümesinin yarattığı memnuniyetle ilgili TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı: “Ülke olarak pandemi döneminde en az sağlık kadar önemli bir de eğitim sorunu yaşıyoruz. Çocuklarımız  okullarından ve öğretmenlerinden ayrı kalırken, çeşitli altyapı sorunları nedeniyle uzaktan eğitimden de eşit fırsatlarla yararlanamıyor. Çocuklarımızın uzaktan eğitimlerine devamını sağlayacak  kampanyamızın, tüm duyarlı insanların, kurumların ve eğitim dostlarımızın desteğiyle daha da büyüyeceğine inanıyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz Ekim ayında Beykoz’da iki ve Siirt/Kurtalan’da bir köy okulunda 88 çocuk tabletlerine kavuşmuştu. Bu güne kadar toplam 436 çocuk tabletleriyle uzaktan eğitime katılma şansı elde etmiş oldu. Kampanyaya destek için Vakfın www.tegv.org sitesi ziyaret edilebilir.