Connect with us

Genel

Alışverişten Gastronomiye, Eğlenceden Sanata 42 Maslak’ta Yaşam Daima Bambaşka

Published

on

Kent içinde bir kent, her an yaşayan bir merkez ve kendine has, özel bir stil… Mimarisi, ferah meydanları, şehir yaşantısının gerekliliklerine cevap veren hizmetleri ve farklı lezzet durakları… Maslak’a değer katan; karma yaşam projesi 42 Maslak, alışverişten gastronomiye, eğlenceden sanata uzanan geniş perspektifi ve sıkı hijyen kurallarıyla ziyaretçilerine özel bir deneyim sunuyor.

Maslak

Normalleşmeyle birlikte yeniden hareketlenen sosyal hayatımızda önceliğimiz sevdiğimiz, ziyaretçilerine yeni bir deneyim sunan ve pek çok şeyi aynı anda yapabilmemize olanak tanıyan yaşam merkezleri oldu. Alışverişten gastronomiye, eğlenceden sanata kadar pek çok alanda ziyaretçilerini dinamik bir sahneye davet eden 42 Maslak, pandemi boyunca hayalini kurduğumuz pek çok şeyi hijyenik ve steril bir ortamda sunmasıyla bu dönemde bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.* Maslak’ta yoğun geçen bir ofis gününün ardından, 42 Maslak Shopping Mall içerisinde yer alan Türk Lezzet Müzesi’nde bir öğlen ya da akşam molası vermek ve geleneksel mutfağımızın özel tatlarını tatmak, daima iyi bir fikir. Ya da üç farklı spor alanıyla fark yaratan 42 Maslak’ta sporla stres atıp ardından birbirinden güzel kafelerde kendinizi bir akşam yemeğiyle ödüllendirmek de.

Türk Lezzet Müzesi’yle Gastronomik Yolculuk

42 Maslak’ı bölgedeki bir gastronomi üssüne çeviren faktör, 42 Maslak Shopping Mall’un içerisinde yer alan ve 6 bin 600 metrekare alana yayılan; açık terasıyla da dikkat çeken Türk Lezzet Müzesi. Türkiye’nin mutfağıyla dikkat çeken illerinden pek çok geleneksel tadı modern, hijyenik ve steril bir ortamda ziyaretçilerle buluşturan Türk Lezzet Müzesi, yurdu gezip özel lezzetleri tatmak isteyen ancak buna vakit bulamayanlar için de biçilmiş kaftan. Çünkü Türk Lezzet Müzesi’nin koridorlarını gezdiğinizde Türkiye’nin bütün kentlerini ve köylerini aynı anda ziyaret etmiş gibi hissetmeniz mümkün. Üstelik çok yakında pek çok yeni lezzet durağının da Türk Lezzet Müzesi’nde ziyaretçilerle buluşması planlanıyor.

Maslak

Yüzü Aşkın Marka ve Tasarımcının On Binden Fazla Ürünü Modül İstanbul’da

Alışveriş merkezinin ferah ve geniş mağazalarında özlediğiniz alışveriş ortamını yeniden deneyimlemek, mağazalar arasında geçiş yaparken bir sanat galerisinde güncel sergileri takip etmek 42 Maslak Shopping Mall’u çekim merkezi haline getiren unsurlar arasında. zü aşkın marka ve tasarımcının on binden fazla ürününü tüketicinin beğenisine sunan Modül İstanbul ise Türkiye’deki iyi yaşam, fonksiyonel tasarım ve yaratıcılığın öncüsü markaları ziyaretçilerle buluşturuyor. Yeni nesil tasarımcıların eser niteliğindeki üretimlerine ev sahipliği yapan bu tasarım vahasında ev tekstili, giyim, aksesuar, çanta, özgün takılar ve çocuklara yönelik ürünler başta olmak üzere hemen her kategoride aradığınızı bulmanız mümkün.

Maslak

Eğlence ve Spor Bir Arada

42 Maslak’ı özel ve kendine has bir yaşam merkezine çeviren ise bölgenin sosyal hayatının merkezinde olması. 3 bin 800 metrekarelik bir alana yayılan, düzenlediği e-spor organizasyonlarıyla dikkat çeken Esa Esports Arena, içerisindeki oyun odaları, VIP Lounge’ları, takım ve hakem odaları, ürün satış mağazası ve önemli şefler tarafından tasarlanan, sporcu performanslarını artıran menüleriyle iyi vakit geçirmenin garanti olduğu donanımlı bir merkez.

Sporun kalbi Mac Fit, yeni nesil boks dersleri sunan Smash Boxing ve fonksiyonel antrenmanlarıyla dikkat çeken Urban Riders ise 42 Maslak’ı gündüzden geceye uzanan ritmiyle dinamik kılıyor. Klasik otomobil tutkunlarına hitap eden Klasik Otomobil Müzesi ve sanatın merkezi Art!SPACE Gallery çatısı altındaki Artopol Art Gallery, Yiğit Yazıcı Galeri ve Luca Fine Art gibi alanlar da ziyaretçilerinin sosyal yaşantısını güçlendirmeyi hedefleyen 42 Maslak’ın ayırt edici özellikleri arasında yer alıyor.

Maslak

Farklı konseptteki yeme-içme mekanlarıyla da hemen her zevke hitap eden 42 Maslak, Starbucks’tan yeni nesil kahveci Rawster’a, İtalyan mutfağı ve kahveleriyle La Pianta’dan Caffe Verganano 1882 ve fast food’un vazgeçilmez adresi Dobby’s’e kadar pek çok ünlü lezzet durağıyla da dikkat çekici. Eğlencenin Maslak’taki adresi olan Barock Bar ise iyi müzik ve sıra dışı kokteylleriyle ünlenen; müdavimleriyle fark yaratan bir gastropub.

Ailelerin çocuklarıyla birlikte rahatça vakit geçirebileceği bir ortam sunan 42 Maslak Shopping Mall’da ayrıca Macro Center, Nezih, Watson, Neva Eczanesi, Saç İstanbul, Smart Car ve Mösyö Kuru Temizleme ile her türlü temel ihtiyacınızı karşılamanız mümkün.