Connect with us

Sinema

AçıkhavADA Sinema Sezon Finalini Ediz Hun’la Yapıyor!

Published

on

Birbirimize dokunamasak da bizi birleştiren en güzel şey sinema diyerek fiziksel mesafe kurallarına uygun koşullarla düzenlenen AçıkhavADA Sinema, bu hafta sezona veda ediyor. “Sürü”, La Dolce Vita/ Tatlı Hayat” ve “Güllü” filmleri 3, 4 ve 5 Eylül’de Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda izleyicilerle buluşacak. 3 Eylül Perşembe akşamı, “Sürü” filminin gösterimine, filmin başrol oyuncularından Melike Demirağ katılım sağlayacak. 4 Eylül Cuma akşamı, “La Dolce Vita/ Tatlı Hayat” filminin gösterimi öncesinde gazeteci Verda Özer sunum yapacak. 5 Eylül Cumartesi akşamı ise yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın üstlendiği 1972 yapımı “Güllü” filminin gösterimi, filmin başrol oyuncularından Yeşilçam’ın usta ismi Ediz Hun’un katılımıyla gerçekleşecek.

AçıkhavADA

 

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve yönetmen Kaan Müjdeci’nin organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, sezon boyunca Yeşilçam klasiklerinden, dünya çapında kült olmuş yapımlara, bağımsız filmlerden, yakın dönem keşiflere kadar geniş yelpazedeki filmleri sinemaseverlerle buluşturdu. Gösterimler, 7’den 70’e herkesin yoğun ilgisiyle takip edildi. Cahit Berkay gibi müzik dünyasının önemli isimleri; Hakan Bıçakçı, Doğu Yücel gibi önemli yazarlar ve Engin Ertan, Alin Taşçıyan gibi sinema eleştirmenleri de Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda ağırlandı.

AçıkhavADA Sinema’da bu hafta; 3 Eylül Perşembe akşamı, Yılmaz Güney’in kaleme aldığı, başrollerini Tarık Akan, Melike Demirağ ve Tuncel Kurtiz’in paylaştığı “Sürü” filmi; 4 Eylül Cuma akşamı, Federico Fellini’nin 1959 yılında Roma sokaklarında çektiği, Oscar ödüllü “La Dolce Vita/Tatlı Hayat” filmi; 5 Eylül Cumartesi akşamı ise yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı, başrollerini Türkan Şoray, Ediz Hun ve Süleyman Turan’ın paylaştıkları 1971 yapımı Türk filmi “Güllü” Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda sinemaseverlerle buluşacak. 3 Eylül Perşembe akşamı, “Sürü” filminin gösterimine, filmin başrol oyuncularından Melike Demirağ katılım sağlayacak. 4 Eylül Cuma akşamı, “La Dolce Vita/Tatlı Hayat” filminin gösteriminden önce gazeteci Verda Özer sunum yapacak. 5 Eylül Cumartesi akşamı ise, genç bir kadının kendisini aldatan kocasından intikam almasını konu alan, sevilen Türk filmi “Güllü”nün gösterimi, filmin başrol oyuncularından Yeşilçam’ın usta ismi Ediz Hun’un katılımıyla gerçekleşecek.

 

3, 4 ve 5 Eylül akşamları gerçekleşecek film gösterimleri, saat 21.00’de başlayacak. “Bilet 10 Lira, çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, Perşembe Halk Günü’ne özel, ücretsiz giriş imkânı sunuyor.

 

Bilgi için tıklayınız.


Sitemizdeki benzer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.