Connect with us

Filmler

En Çok İzlenenler 20-22 Ağustos’ta AçıkhavADA’da

Published

on

AçıkhavADA Sinema, tüm zamanların en çok izlenen yerli ve yabancı yapıtlarını sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor. “Vesikalı Yarım”, “Amélie”, “Çılgın Max: Öfkeli Yollar/Mad Max: Fury Road” filmleri, 20, 21, 22 Ağustos’ta Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda izleyicilerle buluşacak.

tüm

22 Ağustos Cumartesi akşamı, Batı sinema tarihinin kült yapıtlarından biri olarak hafızalara kazınan “Çılgın Max: Öfkeli Yollar/Mad Max: Fury Road” filminin gösterimi, Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu’nun (FIPRESCI) başkanlığını üstlenen sinema yazarı Alin Taşçıyan’ın sunumuyla gerçekleşecek.

Büyükada Belediyesi’nin pandemi günlerinde insanlara moral vermek amacıyla fiziki mesafeyi koruyarak düzenlediği açık hava sineması, adalıların ve ada ziyaretçilerinin tüm ilgisiyle devam ediyor. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Kaan Müjdeci’nin organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, birbirinden başarılı yerli ve yabancı yapımların tümünü izleyiciyle buluşturuyor. 2020 yazı boyunca her perşembe, cuma ve cumartesi günleri düzenlenen film gösterimleri, akşamları saat 21.00’de başlıyor.

 

 

 

 

AçıkhavADA Sinema’da bu hafta; 20 Ağustos Perşembe akşamı başrollerini dönemin yıldız oyuncuları Türkan Şoray ve İzzet Günay’ın paylaştığı, Lütfi Ömer Akad’ın yönettiği “Vesikalı Yarim”; 21 Ağustos Cuma akşamı, ünlü Fransız yönetmen Jean-Pierre Jeunet’nin beş dalda Oscar’a aday gösterilen ve son on yılın en ses getiren yapımları arasında gösterilen “Amélie” ve 22 Ağustos Cuma akşamı ise George Miller‘ın yönettiği, 88. Akademi Ödülleri’nde en çok ödül kazanan “Çılgın Max: Öfkeli Yollar/Mad Max: Fury Road” filmleri Büyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda sinemaseverlerle buluşacak. “Çılgın Max: Öfkeli Yollar/Mad Max: Fury Roadfilminin gösterimi, Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu’nun (FIPRESCI) başkanlığını üstlenen sinema yazarı Alin Taşçıyan’ın sunumuyla gerçekleşecek.

 “Bilet 10 Lira, çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, Perşembe Halk Günü’ne özel, ücretsiz giriş imkânı sunuyor.  AçıkhavADA Sinema, bu yaz boyunca 7’den 70’e herkesi adalara davet ediyor.

 

Diğer Haberlerimize Buradan Ulaşabilirsiniz