Connect with us

Müzik

BİFO, Keman Virtüözü Midori ile Canlı Yayında

Published

on

midori'yi

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 19 Kasım Perşembe 19.00’da yorumlarıyla nefes kesen keman virtüözü Midori’yi ağırlayacağı konserle Borusan Klasik’te canlı yayında olacak. Konserde şeflik kürsüsünde ise Nayden Todorov bulunacak.

midori'yi

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 19 Kasım Perşembe 19.00’da gerçekleşecek ve Borusan Klasik’ten canlı yayınlanacak konserinde, yorumlarıyla nefes kesen keman virtüözü Midori’yi ağırlıyor.

İlk konserini yalnızca 11 yaşında iken New York Filarmoni Orkestrası ile veren ve Leonard Bernstein ile Tanglewood’daki konserinin ardından dünyanın en başarılı kemancılarından biri olarak kabul edilen Midori, bugüne kadar sayısız başarıya imza atmış bir sanatçı ve aynı zamanda eşsiz kariyerini, müzik ve insan deneyimi arasındaki bağlantıları keşfetmeye ve kurmaya adayan bir aktivist ve eğitimci…

Geç klasik dönemin usta bestecisi Mendelssohn’un Hebrid Adaları Uvertürü ile başlayacak olan gecenin programında Midori, Stradivarius’u ile Mendelssohn’un Keman Konçertosu’nu seslendirecek. Konserin şeflik kürsüsünde ise Nayden Todorov bulunuyor.

Hem senfonik hem de opera yapıtlarını kapsayan geniş repertuvarı ile kendi neslinin en yetenekli sanatçılarından biri olan Todorov, aynı zamanda Sofya Filarmoni Orkestrası’nın şefi… Konserde son olarak Şostakoviç’in ustalıklı müzik diliyle taçlandırdığı, Rudolf Barschai’nin orkestra için düzenlemesini gerçekleştirdiği Yaylı Çalgılar için Do minör Senfoni’si müzikseverlerle buluşacak. Konser öncesinde ise Aydın Büke ve Serhan Bali keyifli sohbetleriyle dinleyenlere ulaşacak.

BİFO, tüm enerjisi ve heyecanıyla 19 Kasım Perşembe saat 19.00’da Borusan Klasik’te! Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store), Blackberry (Blackberry App World), Nokia Symbian (Ovi Store) ve Android (Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad kullanıyorusanız yine App Store’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

CANLI RADYO YAYINI / Borusan Klasik

 BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

19 Kasım 2020 Perşembe 19.00

Yayın Mekânı: Borusan Oto İstinye 9.55 Salonu

NAYDEN TODOROV şef
MIDORI keman

AYDIN BÜKE ve SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi
18.40-19.00

MENDELSSOHN Hebrid Adaları, Op. 26
MENDELSSOHN Keman Konçertosu, Mi minör, Op. 64
ŞOSTAKOVİÇ Do minör Oda Senfonisi, Op. 110 (8. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü’nden orkestra düzenlemesini yapan: Rudolf Barschai)