Connect with us

Kitap

Çocukluğun Üstün Temsilcisi Uslu Çocuk ile Tanışma Vakti

Published

on

USLU ÇOCUK
FRAN PINTADERA – GÓMEZ

Çocukluğunu yaşamak isteyen bütün ”uslu” çocukların hikâyesi!

Fran Pintadera’nın yazıp Gómez’in resimlediği Uslu Çocuk, ”mutlu aile” ve ”iyi evlat” kavramlarını odağına alan incelikli hikâyesiyle, ebeveyn tutumlarının çocukların davranış yönetimindeki rolü üzerine düşündürüyor.

”Çocuk olma” hakkına işaret eden bu duyarlı kitap, farklılıklarıyla gurur duyan ve kendi gibi olmayı tercih eden bütün ufaklıklara ilham kaynağı oluyor.
bayraklı escort

Günümüzün ”proje çocuk” olgusuna atıfta bulunan Uslu Çocuk, her çocuğun gerçekte bir birey olduğunu hatırlatıyor ve ebeveynlerin, çocuklarının hayatına yerli yersiz müdahalede bulunmamaları gerektiğinin altını çiziyor.

”Bağırma Can!”, ”Top oynama Can!”, ”Öyle söyleme Can!”, ”Can’lık yapma Can!..”

Yere göğe sığdırılamayan üstün başarıları, duvarları ve rafları süsleyen birincilik ödülleriyle mükemmel bir kariyere sahip olan Bay ve Bayan Uysal, biricik oğulları Can hususunda azıcık (aslında epeyce) endişeli görünüyor. Tutum ve davranışlarıyla ebeveynlerine pek benzemeyen Can, bütün çabalarına rağmen bir türlü Uysal ailesinin ”şanına” yakışır şekilde hareket edemiyor. Anne babasının bitmek bilmez tenkitlerinden ve uyarılarından usanan ufaklık, son zamanlarda kendini HİÇBİR ŞEY yapamayacak gibi hissediyor. Ta ki anne babasının hayallerindeki o pek harika ”Uslu Çocuk”a dönüşeceği sabaha uyanana kadar…

Afacan çocuk Can’ın, anne babasının istekleri ve hayalleri doğrultusunda nasıl da uslu bir çocuğa evrildiğini gözler önüne seren bu düşündürücü kitap, müdahaleci ebeveynler ile onların boyunduruğu altında kalan ufaklıkların ilişkisini konu ediniyor.

Yoruma açık sürpriz sonuyla her yaştan kitapseverin farklı tatlar ve duygularla okuyacağı bu kitap, yetişkinlerin gözünden çocukların; çocukların gözünden ise yetişkinlerin dünyasını anlamaya ve anlamlandırmaya çalışıyor.

Uslu Çocuk
Resimli Kitap, 5 yaş ve üzeri

Yazan: Fran Pintadera
Resimleyen: Gómez
Türkçeleştiren: Ayşegül Utku Günaydın

Fiyat: 35,00 TL
Baskı Detayları: 40 sayfa, 1. hamur kâğıt, resimli, renkli baskı, sert kapak,
169,5×240 mm
ISBN: 9789755873534

Tadımlık için tıklayın.


Sitemizdeki diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.