Connect with us

Kitap

Epsilon Yayınevi’nde Nisan Ayı

Published

on

büyük

Epsilon Yayınevi, Nisan 2021’de polisiye gerilimden tarihi romana, psikolojiden çizgi romana zengin tür yelpazesinden birçok farklı kitabı okurlarla buluşturuyor.

Blade Runner 2019 – Volume 1

Michael Green – Mike Johnson – Andres Guinaldo

“ON ÜZERİNDEN ON. OKUNMASI GEREKEN BİR KİTAP.”

– Bleeding Cool

“Blade Runner 2019 yarattığı bomba etkisiyle seriye yeni bir soluk getiriyor.”

– AIPT!

“Yeni ve çok enteresan bir başkarakterle okunmaya değer, yepyeni bir Blade Runner hikâyesi.”

– NEWSARAMA

Los Angeles’ın yağmurlu distopik geleceği, Blade Runner evreninde can bulan yeni bir efsaneye kucak açıyor.

Los Angeles Polis Teşkilatı’nın en iyi Blade Runner’ı ve dedektifi Aahna “Ash” Ashina, Eldon Tyrell’in yakın bir arkadaşı olan Alexander Selwyn adındaki zengin iş adamının kayıp eşiyle kızının esrarengiz kayıplarını soruşturma görevine atanır. Ash ağır ağır çürüyen bir mega şehir olan Los Angeles’ın suçun hüküm sürdüğü bağırsaklarının derinliklerinde bir yolculuğa çıkacak ve amansızca avlayıp öldürdüğü Replikalara, yani sentetik insanlara karşı beslediği nefretiyle yüzleşmesine neden olan korkunç bir sırrı ve komployu gün yüzüne çıkaracaktır.

Bülbülü Öldürmek – Çizgi Roman

Harper Lee

Harper Lee’nin Pulitzer ödüllü kült eseri Bülbülü Öldürmek, çarpıcı bir çizgi roman uyarlamasıyla yeniden hayat buluyor!

“Saksağanları vurabilirsin, tabii tutturabilirsen ama bülbülü öldürmek günahtır, unutma.”

Harper Lee 1930’ların Amerika’sında geçen Bülbülü Öldürmek romanında, ırk ve sınıf, masumiyet ve adaletsizlik, ikiyüzlülük ve kahramanlık, gelenek ve dönüşümün unutulmaz bir portresini çiziyor. İlk yayımlandığı 1960’lardan bu yana, yani insan hakları hareketinin en çalkantılı yıllarından günümüze dek önemini hiç yitirmedi. İnsan doğasının karmaşık yapısını ve insan yüreğinin derinliğini mizah, sarsılmaz bir dürüstlük ve şefkatle anlatan senelerin eskitemediği bu klasik, Fred Fordham’ın nadide çizimleriyle yeniden doğuyor. Scout, Jem, Öcü Radley, Atticus Finch ve Alabama’nın küçük Maycomb kasabası gözlerinizin önünde pek çok ince detayıyla canlanacak.

Büyük Düşünürlerle Felsefe Yolculuğu

Janny Van der Molen

Okulun ilk günü… Sven ve Bram tıpkı diğer arkadaşları gibi dönemin ilk felsefe dersinde sıkılacaklarından emindiler, ta ki yeni felsefe öğretmenleri Bay Swart ile tanışıncaya kadar. Bu sıradışı öğretmen için felsefe ders kitabı pek bir şey ifade etmiyor. Sınavların ya da uzun ve sıkıcı ödevlerin de dersinde yeri yok. Onun asıl önceliği öğrencilerini düşündürtmek ve birkaç filozofla tanıştırmak. Sınıfta oturmak da her zaman ona göre değil. Öğrenciler bazen kendilerini okulun bodrumunda Platon’un mağara alegorisini öğrenirken, bazen de parkta dolaşarak Aristoteles’in hareketin düşünceler üzerine etkisi hakkında savunduklarını test ederken bulabiliyorlar.

Janny van der Molen’in bu kitabında, doğru zamanda doğru soruları soran bir felsefe öğretmenini ve öğrencilerinin zamanla felsefeye artan ilgisini, felsefenin onların günlük hayatlarında nasıl yer edinmeye başladığını izliyoruz. Platon’dan Aristoteles’e, Nietzsche’den Marx’a, Augustinus’tan Locke’a, Arendt’ten Kristeva’ya birçok filozofun eşlik ettiği bu felsefe serüvenine okuyucular da Bay Swart’ın öğrencileri gibi hevesle katılacaktır.

Cadı Savaşları

Sibeal Pounder

Büyüler, yarışmalar ve moda çekişmeleri… Cadılar arasında KIYASIYA BİR REKABET!

Cadıların lavabo borularının derinlerinde yaşadıkları gizli bir şehir var. Mira Bıcıybend, bu şehri ve onun tuhaf kurallarını bilmiyordu ta ki efsanevi bir peri, ona bir cadı olduğunu söyleyene ve onu bilmecelerle dolu bir yarışma olan Cadı Savaşları’na katılması için Şaşaa Şehir’e götürünceye kadar! Sizleri olağanüstü bir evrene davet eden bu hikâyede garip cadılar ve devasa bir ayakkabı var.

Acaba Mira bu yarışmayı kazanabilecek mi? İşte bu, pek mümkün görünmüyor.