Connect with us

Genel

Grammy Ödüllü Şef John Nelson BİFO’yu Yönetti…

Published

on

Daha önce duyurduğumuz, Grammy Ödüllü BİFO & Yuri Bashmet başlıklı konser programı, solistin beklenmedik rahatsızlığı nedeniyle değişti. Yuri Bashmet’in katılamayacağı konserde BİFO’yu, dünyanın önde gelen şeflerinden John Nelson yönetti. John Nelson şefliğinde BİFO, Schubert, Beethoven ve Schumann’ın yapıtlarından oluşan bir programla İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te müzikseverlerle buluştu.

 

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Londra Senfoni, Paris Orkestrası, Leipzig Gewandhaus, Boston, Philadelphia, Cleveland ve New York Filarmoni gibi dünyanın önde gelen orkestralarını yönetmiş ve özellikle de romantik dönem repertuvarına olan hâkimiyeti ile tanınan John Nelson’ın şefliğinde, Schubert, Beethoven ve Schumann’ın yapıtlarını seslendirdi.


eryaman escort

Schubert’in Rosamunde Uvertürü ile başlayan konserin ilk yarısında Beethoven’ın 1. Senfoni’si seslendirildi; ikinci yarısında ise Schumann’ın 2. Senfoni’si yorumlandı.

 

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 27 Şubat Perşembe akşamı Lütfi Kırdar ICEC’te vereceği konserde ünlü viyola sanatçısı Yuri Bashmet’in yer alacağı duyuruldu; ancak sanatçı beklenmedik rahatsızlığı nedeniyle maalesef konsere katılamadı.

 

Konser öncesinde, 19.00-19.40 saatleri arasında Dolmabahçe Salonu’nda, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali moderatörlüğünde konser üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

Ayrıntılı bilgi için: www.borusansanat.com

PROGRAM

GRAMMY ÖDÜLLÜ JOHN NELSON İLE BİFO

Tarih: 27 ŞUBAT 2020 PE 20.00

Yer: İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

 

JOHN NELSON ŞEF

SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi
19.00-19.40 DOLMABAHÇE SALONU

SCHUBERT Rosamunde Uvertürü

BEETHOVEN 1. Senfoni, Do Majör, Op. 21
SCHUMANN 2. Senfoni, Do Majör, Op. 61


Sitemizdeki diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.