Connect with us

Müzik

Karadeniz Rüzgarı Bu Sefer Samida İle İş Sanat’ta Sizler İçin Esecek!

Published

on

Yudum, Damla ve Tamara Şahin tarafından kurulan Samida, Yayla Trio ile birlikte 8 Şubat Salı, 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalına konuk olacak. Karadeniz rüzgarı bu sefer İş Sanat’ta sizin için esecek.

Samida

Samida

Samida Kardeşler

Gürcü dilinde üç kız kardeş anlamına gelen Samida 2016 yılında kuruldu. Topluluk, Karadeniz müziğini polifonik ögelerle zenginleştirerek geleneksel halk müziğine yeni bir bakış açısı kazandırıyor.

Grup, farklı coğrafyaların müziklerini özgün bir yorum ve düzenleme anlayışıyla seslendiren, çoğunluklu Karadeniz Bölgesi türküleriyle tanınıyor.  Grupla birlikte sahne alacak Yayla Trio ise aralarında Pinhani’nin solisti Sinan Kaynakçı’nın yer aldığı, Onur Can Çelik (kemençe, vokal)  ve Erdem Akın’ın  (perküsyon, vokal) müzikal birlikteliklerinden oluşuyor

Her iki ekibin tüm üyelerinin birden fazla enstrüman çalabildiği, altı farklı solistin yer aldığı, “Sevda Yürekten Olur”, “Yaylalar”, “Heydane” gibi şarkılarıyla müzikseverler tarafından büyük ilgi gören grup ve Yayla Trio’nun konseri, ilk gösterim tarihinden itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalından izlenebilir.