Connect with us

Sinema

Ödüllü Yönetmen Nisan Dağ’dan “Bir Nefes Daha”

Published

on

URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda bu Salı genç rapçi Fehmi’nin müzik hayallerine giden yolda bonzai bağımlılığıyla verdiği mücadeleyi anlatan Bir Nefes Daha var. Ödüllü Kadın yönetmen Nisan Dağ’ın yazıp yönettiği ikinci uzun metraj filmi, 2021 Tallinn En İyi Yönetmen, 2021 Santa Barbara En İyi Film Ödüllerini Alan “Bir Nefes Daha’ 17 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Bahçe Sineması’nda sinemaseverlerle buluşacak. Filmden önce ve sonra ise Bir Nefes Daha’nın film müziklerinde de imzası olan Da Poet’in özel hazırladığı setle KüçükÇiftlik Bahçe’nin çimlerinde filmin dünyasına gireceğiz.

Ödüllü

KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de her Salı gerçekleşen ve film gösterimlerinin yanı sıra film konseptine uygun DJ performansından mini konserlere kadar farklı içeriklerin de yer aldığı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması kapsamında bu hafta ödüllü Nisan Dağ’ın yazıp yönettiği ikinci uzun metraj filmi “Bir Nefes Daha” gösterilecek. 17 Ağustos Salı akşamı yıldızların altında, yemyeşil huzurlu bahçe ortamında beyazperdenin tadını çıkarmak isteyenler “Bir Nefes Daha” ile şehre bir mola verecek.

2021 Tallinn En İyi Yönetmen, 2021 Santa Barbara En İyi Film ödüllerini alan Bir Nefes Daha, İstanbul’un çetin mahallesi Karaçınar’da yaşayan genç rapçi Fehmi’nin müzik hayallerine giden yolda, onu iniş çıkışlı bir yola sokan bonzai bağımlılığıyla verdiği savaşı anlatıyor. Fehmi, farklı bir çevreden gelen ve eski bir DJ olan Devin’e aşık olunca, bu iki kayıp ruh hiç beklenmedik şekillerde birbirlerine ilham verirler.

Film gösterimi öncesinde ve sonrasında ise Bir Nefes Daha’nın film müziklerinde de imzası olan, yerli hip hop ve elektronik müzik sahnelerinin özgün prodüktör ve MC’lerinden Da Poet’in özel hazırladığı setle sinemaseverler bambaşka bir sinema deneyimi yaşayacak.

Ödüllü

Tüm Hijyen Önlemleri Alındı

Pandeminin başından itibaren aldığı koronavirüs tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam eden KüçükÇiftlik Park, sinema tutkunlarını pandemi şartlarına uygun olarak sınırlı sayıda kapasite ile ağırlayacak. Online biletleme sisteminin kullanılacağı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü yapılarak alana alınacak, ortak alanların hijyeni en üst düzeyde sağlanacak.

Biletler Biletix’te…

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması Takvimi

24 Ağustos Salı           The Suicide Squad – İntihar Timi

31 Ağustos Salı           Rocketman

7 Eylül Salı                  Kelebekler

14 Eylül Salı                Söz Senettir

21 Eylül Salı                Caphernaum

28 Eylül Salı                Ahlat Ağacı

5 Ekim Salı                  Lux Aeterna