Connect with us

Kültür & Eğlence

Masal Anlatıcısı Judith Malika Liberman İlk Kez Çocuklar İçin Yazdı

Published

on

judith malika liberman görsel

Judith Malika Liberman Bu Kez Çocuklara Masal Anlatıyor, Çocuklar için “Şarkılı Masallar” Serisi


önce hayal kapak görseli

Masal anlatıcısı Judith Malika Liberman ilk kez çocuklar için yazdı! Bugüne kadar yetişkinlere masal anlatan Liberman, bu kez çocuklar için masal perisi oldu ve onlara bir masal kitabı yazdı. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan “Şarkılı Masallar” serisinin ilk kitabı Önce Hayal ile Liberman, çocuklara rengârenk bir masal anlatıyor. Üstelik bu çok katmanlı masal, ritmik şarkılarla da zenginleşiyor.

 

Önce Hayal, Liberman’ın anlatımı ve şarkıları ile youtube ve soundcloud  platformlarından ücretsiz olarak dinlenebiliyor. Bunun için kitabın üzerinde yer alan karekodu telefona ya da tablete okutmak yeterli oluyor. Dünya masallarını yeniden yorumlayan Liberman, çocuklar için yazdığı ilk kitabında, hayal kurmak, kendini ifade etmek, yaratıcılık ve ileri dönüşümün güzelliğini sihirli bir anlatımla hatırlatıyor.

 Jozef bir terziydi. Müşterilerine önce bakıyor, sonra gözlerini kapatıp onlar için bir hayal kuruyor ve başlıyordu dikmeye. Kırt kırt, tıkır tıkır, pof pof! Ortaya öyle güzel giysiler çıkıyordu ki… Derken sonunda Jozef kendisi için de bir hayal kurdu ve hayali rengârenk bir paltoya dönüştü. Peki, paltosu eskidiğinde Jozef ondan nasıl vazgeçecekti? Yoksa başka bir seçeneği de var mıydı?

 

Önce hayal, sonra gerçek

On parmak, on marifet

Hayal ettiğin gerçek olur

Her şeyden önce bir hayal kur

 

ŞARKILI MASALLAR

önce hayal 2. görsel

 

Masal anlatıcısı Judith Malika Liberman ilk kez çocuklar için yazdı! Dünya masallarını yeniden yorumlayan Liberman, Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan “Şarkılı Masallar” serisi ile bu kez yetişkinlere değil, çocuklara masallar anlatıyor. Liberman, “Şarkılı Masallar” serisinin ilk kitabı Önce Hayal’de okurlarına hayal kurmak, yaratıcılık, kendini ifade etmek ve ileri dönüşüm üzerine rengârenk bir masal anlatıyor. Üstelik bu çok katmanlı masal, ritmik şarkılarla da zenginleşiyor.

 

HEM OKU HEM DİNLE!

 

Önce Hayal’i Judith Malika Liberman’ın anlatımı ve şarkıları ile youtube ve soundcloud platformlarından dinleyebiliyor, böylece masal anlatımı konusunda Liberman’ın rehberliğinden ilham alabiliyor, hem okuyup hem dinlerken kendinizi şarkılara eşlik ederken bulabiliyorsunuz. Bunun için kitabın üzerinde yer alan karekodu telefonunuza ya da tabletinize okutmanız yeterli oluyor.

 

BU MASAL ‘İLERİ DÖNÜŞÜM’Ü HAYATA KATIYOR

önce hayal görsel 3

Kitabın sonunda yer alan etkinlik sayfasıyla da masalın işaret ettiği ileri dönüşüm fikrini pekiştirebiliyor, hayatınıza katabiliyorsunuz. Zeynep Özatalay’ın masalsı güzellikteki resimleri ise kitabı her okuyuşunuzda size sıcacık hayaller vaat ediyor.

önce hayal 4. görsel 

 

Kitabın videosu: